MÁM AKNÉ: Môžem používať make-up?

Make-up je pre väčšinu z nás prostriedkom na skrášlenie a prekrytie nedostatkov. Dobré líčenie má zvýrazniť prednosti a to ostatné jemne a prirodzene zamaskovať. Začervenanie, drobné vrásky, pigmentové škvrny či vyrážky rozhodne nechceme ukazovať celému svetu. Ale je používanie make-upu vhodné aj v prípade, že nás trápi akné? Neuškodíme si tým ešte viac?

Akné v dospelosti - príčiny vzniku

Akné trápi väčšinu tínedžerov. Ide o dôsledok hormonálnych zmien, ktoré sa dejú v tele dospievajúceho človeka a prejavujú sa v podobe vyrážok. Čoraz častejším javom je však akné v dospelom veku. Na konzultácie k odborníkom chodia mnohé ženy, ktoré aj v neskoršom veku trápi tvorba nepríjemných vyrážok, ktorých sa nie a nie zbaviť. Príčinou ich výskytu je zvýšená tvorba mazu, predovšetkým na čele, nose, brade a lícach. Vznikajú čierne bodky a upchávajú sa póry, čoho dôsledkom je zápal - akné.

Akné vzniká v dospelosti z viacerých dôvodov. Medzi najčastejšie patria:

  • alergie,
  • hormonálne výkyvy,
  • náchylnosť pleti na zápal,
  • stres,
  • nesprávna životospráva - prehnaná konzumácia sladkého,
  • alkohol,
  • fajčenie,
  • prebytok kofeínu.

To sú príčiny, prečo dermatológovia pri liečbe akné ako prvé odporúčajú vyradiť z jedálnička sladké, vyprážané a nezdravé jedlá.

Make-up a akné

V ideálnom prípade by ste pri výskyte akné nemali používať make-up. Citlivá pleť pod ním nedýcha a nedokáže bojovať so zápalom. Jeho zložky môžu dokonca prispiesť k zvýšenej činnosti mazových žliaz a upchávaniu pórov, čím si akné môžeme zhoršiť. Avšak ukazovať nenalíčenú pokožku s akné je mnohokrát nepríjemné, čo teda robiť? Používať vysoko krycí make-up alebo nie?

Našťastie, existujú špeciálne druhy dekoratívnej pleťovej kozmetiky, ktoré sú vhodné aj na suchú pleť s vyrážkami. Svojím zložením kontrolujú činnosť mazových žliaz a obsahujú protizápalové ingrediencie. Značka dermokozmetiky DADOSENS ponúka hypersenzitívny make-up, ktorý je vhodný aj počas liečby akné.

Hypersenzitívna dekoratívna kozmetika od DADOSENS

Čím je hypersenzitívna kozmetika od DADOSENS taká špeciálna? Svojím zložením je vhodná na extra jemnú pokožku, ktorú trápi akné. Dokáže upokojiť dehydrovanú pleť podráždenú zápalom a poskytuje jej miernu hydratáciu, čo pleť počas liečby akné veľmi potrebuje. Bežné prípravky na akné vysušujú pokožku tváre, čoho následkom je tvorba drobných šupiniek, preto je dôležité siahnuť po kvalitnej dermokozmetike s extra krycím a hydratačným efektom.

Hypersenzitívna dekoratívna kozmetika dokáže efektívne zmierniť začervenanie, ktoré je sprievodným javom akné - vďaka svojej krycej schopnosti rovnomerne vyrovná farebný tón pokožky a spevňuje kožnú bariéru. Neobsahuje parfumy, parafíny, silikóny alebo PEG, takže je vhodná aj na tú najcitlivejšiu pleť.

Tip na jemný make-up

Hypersenzitívny make-up od DADOSENS je vhodný počas liečby akné. Pokožku vyživuje, dodá jej potrebnú hydratáciu a optimálne krytie. Zabezpečí rovnomerný tón pokožky, zmierňuje zápal a začervenanie. Je vhodný aj pre ľudí s extra citlivou pleťou so sklonom k zápalu a alergickým reakciám na zložky v kozmetike.

Extra tip: Hypersenzitívny púder

Dermatológovia sa zhodujú v tom, že púder nie je vhodný na problematickú pleť. Ale ako kontrolovať lesk pleti počas dňa? Hypersenzitívny púder od DADOSENS je vhodný aj pri terapeutickej liečbe akné. Jeho jemné zloženie neupcháva póry, zmatňuje a umožní pleti dýchať. Výsledkom líčenia je rovnomerný vzhľad pokožky.

Tip na záver: Postup líčenia aknóznej pokožky

Púder nanášajte jednorázovým kozmetickým tampónom, ktorý po použití vyhodíte. Používanie kozmetických štetcov nie je vhodné, pretože sa na nich zachytáva maz z pokožky a množia sa baktérie, čo môže stav akné výrazne zhoršiť.