DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

5 tipov pre suchú pokožku v zime. Čo presne robiť a čomu sa vyhnúť?

5 tipov pre suchú pokožku v zime. Čo presne robiť a čomu sa vyhnúť?

PRODUKTOVÝ SVET
19. decembra 2022

Zima môže pre suchú pokožku znamenať nadmerný stres. V chladnom a veternom počasí sa stáva viac citlivou, krehkou, napnutou či svrbivou. Často krát pokožka upozorní aj začervenaním či zápalom. V tomto článku vám prezradíme päť tipov na starostlivosť o suchú pleť v chladnom období.

Starostlivosť o pokožku v zime
header-blog-sucha-pokozka
Pri suchej pleti sa prirodzený ochranný plášť pokožky v zime oslabuje.

Prečo máme v zime suchú pokožku?

Dôvod 1: Keď je zima, pokožka „prepne na úsporný režim“

Produkuje menej kožného tuku a to ovplyvňuje ochrannú lipidovú vrstvu - prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky. Znižuje sa aj prenikanie vlhkosti v čase, keď pokožka skutočne potrebuje veľa vlhkosti a tukov. Začarovaný kruh!

Dôvod 2: Teploty extrémne kolíšu

V skutočnosti, keď neprší, studený vzduch vonku je suchší ako teplý vzduch. Tento stav ďalej zvyšuje odparovanie vlhkosti z pokožky. V uzavretých miestnostiach to nevyzerá o nič lepšie: suchý vzduch vo vykurovacej sezóne spôsobuje veľké straty vlhkosti. Pokožka sa stáva menej elastickou, môže popraskať a následne sa šúpať. Baktérie majú „cestu“ preniknúť do pokožky a spôsobiť zápal.

Dôvod 3: Prechody z tepla do zimy

Vo vykúrených miestnostiach dochádza k rozšíreniu jemných ciev (kapilár) pod povrchom kože a k začervenaniu. Pri rýchlom prechode z tepla do chladu sa náhle stiahnu. Tento stav veľmi zaťažuje kapiláry. V extrémnych prípadoch môže dôjsť až k trvalému zväčšeniu kapilár s viditeľným začervenaním.

Dôvod 4: Trpia najmä citlivé časti

Oblasti pokožky, ktoré sú "odhalené", ako sú líca, nos, pery a oblasť okolo očí, si vyžadujú veľa pozornosti a starostlivosti. Čiapky, šály, pančuchy či rukavice síce chránia pred chladným veterným počasím, ale silne mechanicky zaťažujú pokožku. Napríklad na kolenách, často vzniknú suché miesta a nepríjemné svrbenie v dôsledku trenia nohavíc a malého počtu mazových žliaz.

Päť najdôležitejších tipov na suchú pokožku v zime

Aby bola vaša pokožka aj v zime chránená pred vysušením, mám pre vás 5 tipov na zimnú starostlivosť.

Tip 1: Čistite jemne

extroderm-blog-sucha-pokozka-4
Čistenie v zime by malo byť veľmi jemné a šetrné.

Pri čistení dbajte na to, aby ste používali veľmi jemné prípravky, ktoré pokožku ďalej nevysušujú a viac nedráždia. Čistiaci krém a sprchový krém EXTRODERM sú prispôsobené potrebám suchej, popraskanej pokožky, ideálne pre jemnú zimnú starostlivosť. Ale aj tu je potrebná opatrnosť pri extrémnych teplotách. V zime môže byť príjemný dlhý kúpeľ, horúca sprcha alebo návšteva sauny. Ak je vaša pokožka veľmi suchá alebo dokonca podráždená, je lepšie vyhnúť sa teplotám horúcej vody alebo horúceho vzduchu. Namiesto toho použite vlažnú vodu.

Tip 2: Hydratačná starostlivosť plus vlhkosť pleti

Pokiaľ ide o základnú starostlivosť, práve teraz je dôležité podporovať pokožku pri udržiavaní alebo obnove kožnej bariéry. Ideálne sú hydratačné prípravky, ktoré umožňujú pokožke lepšie uchovávať vlhkosť. Veľmi vhodné sú na to napríklad produkty z línie EXTRODERM. Intenzívny krém používajte na starostlivosť o pokožku tváre, očný krém na starostlivosť o obzvlášť citlivé očné okolie a balzam na suchú pokožku tela.

extroderm-blog-sucha-pokozka-5
V zime je dôležité používať produkty, ktoré udržujú vlhkosť v pleti.

Tip 3: Extra porcia rozmaznávajúcej starostlivosti

extroderm-blog-sucha-pokozka-1
V chladnom počasí sa nebojte siahnuť po špeciálnych intenzívnych prípravkoch.

Doprajte svojej pleti intenzívnu pleťovú kúru raz až dvakrát týždenne, aby ste ju vyzbrojili proti vetru a počasiu. Alebo vždy, keď je obzvlášť napätá alebo svrbivá. Produkty EXTRODERM intenzívnej starostlivosti rozmaznávajú suchú pokožku pomocou omega komplexu, oleja inca omega, oleja zo semien boráku lekárskeho a vitamínu F. V prípade podráždenia alebo začervenania môže byť potrebná aj cielená intenzívna starostlivosť s upokojujúcimi aktívnymi zložkami. Vtedy je ideálny SOS akut krém alebo SOS akut sprej. SOS Krém môžete použiť aj ako výživnú masku na očné okolie alebo pery.

Tip 4: Nezabúdajte na vlasy a pokožku hlavy

Často na to zabúdame, no v zime trpia aj vlasy a pokožka hlavy. Pokožka hlavy sa stáva suchšou, šupinatou a svrbivou, čo môže byť naozaj nepríjemné. Vlasy sú matné a vyzerajú „ochabnuté". Zvoľte si šampón, ktorý obzvlášť jemne čistí a upokojuje suchú, šupinatú a citlivú pokožku hlavy a pomáha zmierniť svrbenie. Šampón EXTRODERM s jemnými povrchovo aktívnymi látkami, soľou z Mŕtveho mora a pantenolom, dodáva vlasom lesk a výživu aj v zime, obzvlášť šetrným spôsobom.

extroderm-blog-sucha-pokozka
V zime trpí hlavne pokožka hlavy a vlasy, doprajte im špeciálnu pozornosť.

Tip 5: Chráňte sa pred zimným slnkom

spf-blog-sucha-pokozka
V zime je pokožka oslabená a veľmi citlivá na UV žiarenie.

Zimné slnko nie je intenzívne len na ľadovci. Ak sa zdržiavate dlhší čas vonku, určite by ste si aj v zime mali nanášať opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, pretože práve teraz je vaša pokožka tak veľmi citlivá. DADO SENS opaľovací krém SPF 50 je ideálnou zimnou starostlivosťou na citlivú a suchú pokožku. Dúfam, že tieto rady pomôžu vám a vašej pleti prežiť zimu s pokojom na duši.

Odporúčané produkty
Súvisiace články