AKNÉ V DOSPELOM VEKU: Ktoré ingrediencie vám pomôžu zbaviť sa vyrážok?

AKNÉ V DOSPELOM VEKU: Ktoré ingrediencie vám pomôžu zbaviť sa vyrážok?

PRODUKTOVÝ SVET
16. mája 2021

Aké ingrediencie by mali byť súčasťou vašej kozmetickej rutiny, ak sa snažíte zbaviť sa akné v dospelosti? V tomto článku sa dozviete, aké kyseliny, minerály a vitamíny sú najúčinnejšie pri riešení akné a aké zmeny v stravovaní môžu pomôcť pri prevencii tohto kožného problému.

Akné v dospelom veku
Female-model_banner3_1_
Akné v dospelom veku môže byť náročné na riešenie, avšak so správne zvolenými produktami je jeho liečba omnoho jednoduchšia.

Akné je nepríjemná záležitosť nielen pre našu pleť, ale aj sebavedomie. Nepríjemné vyrážky na tvári sa ťažko maskujú makeupom a každá ďalšia vyrážka nás núti pýtať sa - čo robíme zle? Prečo sa nemôžeme zbaviť akné? Existuje však niekoľko účinných prírodných ingrediencií, ktoré vám pomôžu v boji proti akné, predchádzať fľakom a drobným jazvičkám.

1_1_
Alantoín pomáha zlepšiť hojenie rán a jaziev, preto sa často používa aj v produktov určených na starostlivosť o akné.

ALANTOÍN

Alantoín je prírodná ingrediencia, ktorá sa získava z kostihoju a paganštanu konského. Má výrazné hojivé účinky, preto je obľúbenou ingredienciou v pleťovej starostlivosti proti akné. Jej úlohou je vyživiť a ochrániť pokožku. Upokojuje svrbenie, ktoré môže byť sprievodným javom akné. Má aj regeneračný účinok - obnovuje kožné tkanivo, ktoré je následkom akné poškodené. Vďaka tomu alantoín predchádza vzniku škvŕn a drobných jazvičiek po akné.

KYSELA SALICYLOVÁ

Kyselina salicylová sa práva ako exfoliant - odstraňuje odumreté bunky z povrchu pokožky a zabraňuje upchávaniu pórov. Je účinná aj ako prevencia proti vzniku čiernych bodiek. Dokáže pôsobiť na kožnú bielkovinu keratín, ktorú zmäkčuje a rozpúšťa. Rozpustenie keratínu umožní ľahšie odstránenie odumretých buniek z povrchu kože. Kyselina salicylová je aj rozpustná v tukoch. To znamená, že nepôsobí len na povrchu kože, ale dokáže sa transportovať do hlbších častí pokožky, čím sa zintenzívni pôsobenie aktívnych látok z krému.

2_1_
Kyselina salicylová znižuje tvorbu kožného mazu, ktorý môže viesť k akné a iným kožným problémom.

KOREŇ SLADKÉHO DRIEVKA

Sladké drievko má za úlohu normalizovať pokožku a upokojiť ju. Preventívne pôsobí proti vzniku fľakov po akné a urýchľuje hojenie. Používa sa hlavne ako úľava proti zápalu kože v prípade akné.

Účinné ingrediencie proti akné v pleťovom rade PURDERM od DADOSENS

Produktová línia PURDERM pomáha ľuďom s akné už viac ako 20 rokov. Prináša systematickú starostlivosť s ovocnými kyselinami, alantoínom, kyselinou salicylovou a zinkom, ktoré preukázali vysokú účinnosť v boji proti akné. Rad PURDERM otestovalo 50 ľudí a výsledky sú viac ako pozitívne.

Línia PURDERM je vhodná pre ľudí s akné (aj s neskorým akné) a problematickou pleťou, ktorí sa dlhodobo nedokážu zbaviť akné. Je tiež vhodným doplnkom terapeutickej starostlivosti, ktorú vám určil dermatológ. V prípade potreby môžete doplniť SOS krémom s čajovníkom z radu špeciálnej starostlivosti od DADOSENS, ktorý lieči akútny zápal a má schopnosť upokojiť pokožku takmer okamžite.

3_2__1
Odporúčané produkty
Súvisiace články