DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Ako sa starať o problematickú pleť s akné?

Ako sa starať o problematickú pleť s akné?

ZDRAVÁ POKOŽKA
8. decembra 2021

Akné je v puberte aj dospelosti častým problémom pleti. Systematická starostlivosť však môže pomôcť zmierniť jeho príznaky. Certifikovaná prírodná kozmetika DADOSENS s viac ako 20-ročnými skúsenosťami predstavuje silnú zbraň pre zlepšenie stavu pleti.

produktová línia PURDERM
1280x667_purderm
Produktová línia PURDERM pre problémovú pokožku a akné poskytuje pleti dôkladnú čistiacu starostlivosť.

Akné je v puberte pomerne bežným javom. Ak vás však trápia vyrážky aj v dospelosti, je potrebná systematická starostlivosť o pokožku. Najmä, keď nezaberajú bežné prípravky proti akné a vaša pleť potrebuje silnejšie zbrane vo forme dermokozmetiky. Certifikovaná prírodná kozmetika DADOSENS predstavuje overený rad PURDERM, ktorý má vyše 20-ročné skúsenosti v boji proti akné.

Overená dermokozmetika na problematickú pleť s akné

Rad PURDERM predstavuje systematickú starostlivosť o problematickú pleť s vyrážkami. Ich príčinou je zvýšená tvorba mazu, ktorý upcháva póry, v dôsledku čoho vznikajú čierne bodky a zápal. Neskoré akné, ako sa vyrážky v dospelosti nazývajú, trápi stále viac ľudí.

Rozhodne je vhodné konzultovať tento problém s kožným lekárom a doplniť terapeutickú liečbu vhodnou pleťovou starostlivosťou, ktorá uvoľní upchaté póry a normalizuje pleť.

DADO_SENS_-_Purderm_Gesichtspflegeserie_Original_10239
Používanie dermokozmetiky pre problematickú pleť s akné pomáha zlepšiť vzhľad pleti, zmierniť začervenanie a zmenšiť výskyt vyrážok.

Efektívne čistenie aknóznej pokožky

Základom je správne čistenie citlivej pleti s akné. Dôležité je účinne uvoľnenie upchatých pórov, čo napomáha vyplavovaniu nadbytočného mazu. Pokožka je tak lepšie pripravená prijať následnú starostlivosť. Ak používate správne prípravky na čistenie, vaša pokožka by nemala byť vysušená a dehydrovaná.

Vyživujúca maska na pleť s akné

Pleťové masky sú zázrakom kozmetickej starostlivosti. Ich účinky nastupujú rýchlo a výsledky sú viditeľné takmer okamžite. Maska proti akné vytvorí na tvári teplo, ktoré uvoľní póry a tie sa stávajú priechodnejšími. Vďaka tomu sa účinné látky z krémov na suchú pleť dostanú hlbšie do pokožky.

DADO_SENS_PURDERM_PICKEL-STOPP-ROLL-ON_PEELMASKE_Office_7404
Pleťová maska z línie PURDERM má ľahkú gélovú štruktúru, ktorá jemne a starostlivo očistí problémovú pleť v každom veku.

Extra tip: Pleťová starostlivosť so zinkom a bepanthenolom

Pri problémoch s aknóznou pokožkou v dospelosti je dobré zamerať sa na pleťovú starostlivosť s obsahom kyseliny salicylovej, bepanthenolu, zinku a alantoínu. Ich úlohou je kontrolovať činnosť mazových žliaz, uvoľňovať póry a poskytnúť pleti primeranú regeneráciu, ktorú pri liečbe akné potrebuje. Prípravky na liečbu akné často vysušujú, čo pleti vôbec neprospieva. Dôležitá je preto zvýšená hydratácia pokožky.

Posilnenie a tonizácia problematickej pleti

Problematická pleť potrebuje upokojiť zápal a vyrovnať pH na povrchu. Používajú sa na to najmä čistiace pleťové toniká. Tonikum na problematickú pleť PURDERM vďaka svojmu jedinečnému zloženiu eliminuje baktérie, ktoré môžu byť príčinou zápalu. Jeho antibakteriálne zloženie dokáže predchádzať upchatiu pórov a vzniku akné.

Sérum, ktoré zintenzívni účinky krému na aknóznu pokožku

DADO_SENS_-_PURDERM_Office_6170_1_
Intenzívny gél z produktovej línie PURDERM Je vhodným doplnkom terapeutickej starostlivosti o akné a neskoré akné aj pre citlivú pleť.

Intenzívny gél z radu PURDERM slúži ako sérum, ktoré pomáha transportovať účinné látky z krému hlbšie do pokožky. Obsahuje alantoín podporujúci hydratáciu a redukujúci zápal. Účinne zabraňuje vzniku nových vyrážok.

Normalizačný krém proti akné a zápalom

Výber vhodného krému nie je maličkosť. Pestré zloženie mnohých krémov často akné zhoršuje a vyvoláva zápaly a vznik vyrážok.

Ak máte problematickú pleť, váš krém musí spĺňať hneď niekoľko požiadaviek:

  • bojovať proti zápalu,
  • uvoľniť póry,
  • poskytnúť jemnú hydratáciu,
  • pomáhať regenerácii po liečbe akné.

Normalizačný krém z radu PURDERM je vhodným doplnkom terapeutickej starostlivosti o aknóznu pokožku. Odporúča sa pod neho aplikovať aj intenzívny gél.

Tip navyše: Roll on na akútnu liečbu problematickej pokožky

Nepríjemné vyrážky sa dokážu vytvoriť doslova z večera do rána. Ak si v rannom zhone nájdete na tvári zapálenú a červenú vyrážku, je čas na SOS riešenie. Roll on na vyrážky je intenzívna kúra proti akné a zápalu, ktorý sa používa lokálne, ideálne aj viackrát za deň. Obsahuje kyselinu mliečnu a salicát sodný, ktoré sú účinnými bojovníkmi proti akné v každom veku.

Odporúčané produkty
Súvisiace články