Ako vybrať ten najlepší opaľovací krém pre deti?

Ako vybrať ten najlepší opaľovací krém pre deti?

ZDRAVÁ POKOŽKA
3. júla 2023

Každý rodič si praje, aby bolo ich dieťa maximálne chránené pred zdravotnými rizikami. Pokiaľ ide o leto, hľadanie najlepšej ochrany pre deti je jednou z dôležitých úloh rodičov. V článku prinášame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu s výberom správneho opaľovacieho krému.

Ako vybrať ten najlepší opaľovací krém pre deti?
1
Nedostatočná ochrana detskej pokožky môže v dospelosti spôsobiť zdravotné problémy.

Deti a pobyt na slnku si vyžadujú osobitnú pozornosť a starostlivosť kvôli ich zvýšenej zraniteľnosti voči škodlivým slnečným lúčom. Iba 10 – 15 minút stačí na počiatočné začervenanie detskej pokožky. Deti majú v porovnaní s dospelými tenšiu a jemnejšiu pokožku, vďaka čomu sú náchylnejšie na spáleniny a dlhodobé poškodenie kože. Ich pokožka tiež obsahuje menej melanínu, pigmentu, ktorý poskytuje prirodzenú ochranu pred UV žiarením. Môžu sa spáliť rýchlo, dokonca aj v zamračených alebo chladných dňoch. Spálenie od slnka počas detstva zvyšuje riziko vzniku rakoviny kože v neskoršom veku. Je preto nesmierne dôležité detskú pokožku pred slnkom dostatočne chrániť.

VEDELI STE, ŽE?

Ťažké spálenie slnkom v detstve môže až päťnásobne zvýšiť riziko rakoviny kože v neskoršej dospelosti.

Ako vybrať správny opaľovací krém pre deti?

Pri výbere opaľovacieho krému pre deti je dôležité zvážiť zložky, aby bola zaistená ich bezpečnosť a účinnosť. Hľadajte opaľovacie krémy špeciálne navrhnuté pre deti, pretože sú šetrnejšie k ich citlivej pokožke. Detská pokožka nedokáže dostatočne produkovať pigmenty, ktoré sa považujú za prirodzenú sebaochranu a teda ani „opravovať“ poškodenia spôsobené UV žiarením. Preto spáleniu od slnka či už prvotnému začervenaniu pokožky je potrebné sa vyhýbať. Tu je niekoľko aspektov, ktoré treba hľadať a zvážiť pri výbere opaľovacieho krému pre deti:

2_1_1
Siahajte po produktoch špeciálne navrhnutých pre deti.

1. Bezpečné UV filtre

Niektoré chemické zložky opaľovacích krémov, ako je oxybenzón a oktinoxát vyvolali obavy týkajúce sa ich hormonálnych účinkov alebo citlivosti pokožky. Je dôležité vyhnúť sa opaľovacím krémom s obsahom týchto zložiek, najmä u malých detí.

Pri týchto filtroch si môžete byť istý, že siahate po bezpečnom prípravku:

 • bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine,
 • diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate,
 • ethylhexyl salicylate,
 • ethylhexyl triazone.

TIP

Ak na obale produktu nájdete uvedený certifikát CSE či Eco Control, zaručuje to, že v produkte nie sú použité žiadne škodlivé UV filtre.

3_2
Deti so svetlejšou pokožkou a ryšavými vlasmi sú náchylnejšie na spálenie slnkom.

2. Bez syntetickej parfumácie

Vyberajte produkty, ktoré neobsahujú syntetické arómy – práve tie sú častokrát nosičmi kožných problémov, ako sú alergie a pigmentácie. V certifikovaných prírodných značkách nájdete IBA vône z prírodných extraktov. Tieto prípravky nespôsobujú podráždenie pokožky alebo alergické reakcie, čo je dôležité pre citlivú detskú pokožku.

3. Širokospektrálny opaľovací krém

Zabezpečte, aby opaľovací krém poskytoval širokospektrálnu ochranu, čo znamená, že chráni pred UVA aj UVB lúčmi.

  4. S podporným zložením

  Správna hydratácia pomáha predchádzať chorobám súvisiacim s teplom a udržuje ich pokožku zdravú, hydratovanú a regenerovanú. Obzvlášť účinné sú vitamín E (Tocopheryl Acetate), ektoín (Ectoin), vitamín C (Ascorbil Palmitate), Pantenol (Panthenol).

  Chráňte detskú pokožku bez chemikálií

  Detskú pokožku môžete ochrániť bez použitia chemikálií. Certifikované prírodné značky obsahujú nielen spoľahlivú ochranu pred UV žiarením, ale i ďalšie nemenej dôležité zložky, ktoré prispievajú k celkovej vitalite pokožky.


  Slnečná ochrana od DADO SENS pre deti obsahuje:

  • len bezpečné UV filtre,
  • širokospektrálnu ochranu – teda ochranu pred UVA a UVB žiarením,
  • okrem ochrany i podporné zložky (ktoré ešte znásobujú ochranu) dodávajúce pokožke potrebnú hydratáciu a regeneráciu,
  • vhodné pre suchú, citlivú a jemnú detskú pokožku,
  • je vodeodolný,
  • bez sporných látok – teda bez spomínaných syntetických vôní, ale i silikónov, ftalátov, mikroplastov, PEG či parafínov!
  5_1
  Opaľovací krém pre deti SPF 3O jemne ošetruje a regeneruje detskú pokožku.

  Dermatologicky potvrdená ochrana

  Špeciálne vyvinutý opaľovací krém DADO SENS pre deti obsahuje bohatú emulziu s vysokou ochranou proti UV žiareniu. Zloženie je vhodné i pre atopický ekzém či suchú pokožku. Obsahuje organický jojobový a mandľový olej, ktorý jemne ošetruje a regeneruje detskú pokožku. Bezpečnosť a čistota produktu je to, čo vo všetkých produktoch slnečnej ochrany DADO SENS nájdete.

  Odporúčané produkty
  Súvisiace články