DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Clean beauty alebo čistá kozmetika - čo sa skrýva za týmto výrazom ?

Clean beauty alebo čistá kozmetika - čo sa skrýva za týmto výrazom ?

UDRŽATEĽNÁ KRÁSA
16. decembra 2022

Ak vás zaujíma kozmetika a nové trendy jednej veci sa nevyhnete, a to je nový fenomén čistej kozmetiky pod názvom CLEAN BEAUTY. Ukážeme vám, čo znamená „clean beauty alebo čistá krása“, odkiaľ sa berie súčasný rozruch okolo „čistej“ kozmetiky a čo od nej môžete očakávať.

clean beauty
clean-beauty-header
Clean beauty je koncept, ktorý sa zameriava na používanie produktov s čistými a prírodnými zložkami.

Čo je clean beauty, čistá kozmetika?

Clean Beauty znamená kozmetické produkty, ktoré sa zámerne vyhýbajú kontroverzným zložkám, ktoré by mohli poškodiť ľudské zdravie. V skratke to znamená, že clean beauty, čistá krása nikdy neohrozí zdravie a bezpečnosť kvôli výsledkom. Väčšinou ide o syntetické zložky, ale aj pochybné prírodné zložky. Okrem toho sa mnohé produkty clean beauty - čistej krásy vyhýbajú používaniu živočíšnych výťažkov alebo produktov živočíšneho pôvodu a testovaniu na zvieratách. Všimli ste si,že definícia nie je úplne presná. Pojem Clean Beauty nie je chránený a neexistuje preto jednotná definícia alebo návod, čo v Clean Beauty je, a čo nie.

Čo vám môžeme uviesť: Prípravky Clean beauty sa vyznačujú tým, že sa väčšinou skladajú len z niekoľkých vybraných ingrediencií. „Čistý“ nevyhnutne neznamená, že jeden produkt je „čistejší“, „lepší“ alebo „kompatibilnejší“ ako iný. Skôr vám ukáže, že výrobok „neobsahuje“ určité zložky, a tie sú potom podľa toho deklarované.

Za trendom čistej krásy stojí túžba po produktoch, ktoré sú skutočne dobré a bezpečné pre pokožku a tak sa objavil nový trend – a to clean beauty alebo čistá krása - vedomé vyhýbanie sa sporným zložkám v nastavení „Menej je viac“.

clean beauty produkty
Clean Beauty znamená čisté zloženie a vyhýbanie sa sporným zložkám.

VEDELI STE, ŽE...?

Čistá krása je trend, ktorý pôvodne pochádza z USA. Na rozdiel od EÚ tam existuje len niekoľko noriem pre kozmetické výrobky, preto sú často považované za menej „bezpečné“ ako európske produkty.

Ktoré zložky v kozmetike sú najviac kontroverzné ?

V skutočnosti sú v kozmetických výrobkoch kontroverzné najmä syntetické zložky. Niektoré sú podozrivé z negatívneho vplyvu na organizmus alebo životné prostredie.

Ide o tieto ingrediencie:

  • Minerálne oleje ako polyetylénglykol, parafíny, syntetické glykoly
  • Silikóny
  • Ftaláty (zmäkčovadlá)
  • Konzervačné látky ako parabény, formaldehydy
  • Syntetické vône
  • Mikroplasty
  • Oxybenzón a oktokrylén
  • Toluén
  • Hydrochinón

Aké sú výhody clean beauty, čistej kozmetiky alebo čistej krásy?

obal clean beauty
Obaly produktov DADO SENS silno komunikujú „0% bez“ sporných látok.

Clean beauty, čistá krása má tú výhodu, že značky a produkty sa čoraz viac zaobídu bez kontroverzných zložiek a komunikujú to. Pokiaľ neviete dostať svoje kožné problémy pod kontrolu alebo máte pocit, že vaša pleť je na niektoré produkty citlivá, ako vodítko vám môžu pomôcť čisté kozmetické produkty. Keď nechcete, aby sa niektoré zložky dostali do kontaktu s vašou pokožkou, vhodné označovanie vám ponúka potrebnú transparentnosť pri nákupe. Jedna vec však zostáva dôležitá, pri výbere kozmetických produktov vždy zvážte svoj typ pleti, len tak môžete dať pleti to, čo potrebuje.

Nie ste si istí, aký typ pleti máte? Naše rady o pleti vám pomôžu určiť typ vašej pleti a nájsť pre vás tú správnu starostlivosť o pleť.

Je Clean Beauty to isté ako prírodná kozmetika?

Clean beauty, čistá krása nie je nevyhnutne synonymom prírodnej kozmetiky. Celkovo výraz „prírodný“ znamená, že výrobok neobsahuje syntetické chemikálie a obsahuje iba čisté prírodné zložky. Majte na pamäti, že tieto zložky môžu byť rastlinné, minerálne alebo živočíšne vedľajšie produkty (ako napr. včelí vosk), takže nemusia byť nevyhnutne vegánske. Nie každá prírodná kozmetika musí byť nevyhnutne trvalo udržateľná či ekologická, preto je tiež dobrým zvykom prečítať si o značke a pochopiť jej hodnoty, certifikáciu a kritéria výroby a procesov, kde sa dozviete čo daná spoločnosť robí okrem toho, že vyrába prírodné produkty.

dado sens probalance
Clean beauty, čistá krása neohrozuje zdravie človeka kvôli výsledkom.

TIP:

Všímajte si certifikačné symboly, ktoré potvrdzujú oveľa viac kritérií ako len „byť prírodný“, napr. trvalo udržateľné procesy, ekologickosť, dermatologické štúdie kompatibility a účinnosti, spracovanie a pôvod prírodných ingrediencií.

Na druhej strane Clean Beauty sa väčšinou spolieha na bezpečnosť, trvalo udržateľné zdroje, netoxické, zelené, rastlinné zložky a má tendenciu mať organickú certifikáciu. Voľba clean beauty - čistej krásy znamená vyhýbať sa toxínom a nebezpečným zložkám, ako sú sulfáty, parabény, formaldehyd, umelé vône a ftaláty v deodorantoch, šampónoch, mydlách, zvlhčovačoch atď. Clean Beauty sa vyhýba aj niektorým prírodným zložkám, ktoré by potenciálne mohli spôsobiť alergické reakcie a podráždenia. Je dôležité si uvedomiť, že čistá krása neznamená, že sa v laboratóriách nevyrábajú žiadne ingrediencie. Napríklad existujú vysoko účinné zložky, ako je kyselina hyalurónová a niacínamid, ktoré sa získavajú z rastlín v laboratóriách. Spoločným menovateľom však je: Menej je viac a bezpečnosť na prvom mieste!

Aj keď neexistujú žiadne oficiálne alebo právne definície, znalosť hlavných rozdielov vám môže pomôcť pri výbere produktov, ktoré fungujú pre vašu pokožku a vyhovujú vašim hodnotám.

VEDELI STE, ŽE...?

Menej je viac, hlavne pri citlivej pleti, pretože zvyšujúci sa počet zložiek predstavuje aj riziko, že pokožka bude reagovať podráždene.

probalance sada
Každá zložka v receptúrach DADO SENS má funkčný účel.

Sú kozmetické produkty DADO SENS „čisté“?

Áno DADO SENS je clean beauty, čistá kozmetika. Pre naplnenie štandardov bezpečnosti a kompatibility sa v DADO SENS vynechávajú pochybné zložky a používajú vysokokvalitné alternatívy na prírodnej báze. Preferujú receptúry s menej, ale o to účinnejšími ingredienciami, pretože najmä pri citlivej pleti zvyšujúci sa počet zložiek predstavuje aj riziko, že pokožka bude reagovať podráždene. Z tohto dôvodu môžeme odporučiť DADO SENS Dermakozmetiku ako spoľahlivú, bezpečnú a čistú kozmetiku určenú pre rôzne tipy pleti a kožné problémy. Môžete si byť istí, že kozmetika DADO SENS bola vyvinutá bez živočíšnych výťažkov a v niektorých prípadoch dokonca bez akýchkoľvek zložiek živočíšneho pôvodu.

Používajú trvalo udržateľné alebo obnoviteľné biologické zdroje všade tam, kde je to možné. Ďalej uprednostňujú zložky, ktoré sú biologicky odbúrateľné, kontrolované na NON- GMO suroviny a zvyškové pesticídy. A každá zložka v receptúrach má funkčný účel. Pozrite sa na hlavné účinné látky priamo na škatuľke alebo zistite viac z popisu príslušného produktu v našom eshope.

Odporúčané produkty
Súvisiace články