DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Ektoín - pomôže pri vráskach a pred starnutím pleti

Ektoín - pomôže pri vráskach a pred starnutím pleti

UDRŽATEĽNÁ KRÁSA
18. februára 2023

Dermokozmetika DADOSENS revolučne bojuje proti vráskam ako prvá v Nemecku používa prelomovú látku ektoín. Táto certifikovaná kozmetika pridáva ektoín do špecializovanej starostlivosti o citlivú pokožku. Čo je ektoín a aké sú jeho účinky na našu pleť?

Ektoín
Dizajn_bez_n_zvu-112
Ektoín je látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v niektorých organizmoch a má výrazné protizápalové a regeneračné účinky na pokožku.

Značky pleťovej kozmetiky na celom svete neustále prichádzajú s novými, zaručenými ingredienciami, ktoré dodajú našej pokožke maximálnu pevnosť a hydratáciu. Až certifikovaná dermokozmetika DADOSENS však spôsobila revolúciu v boji proti vráskam. Ako prvá v Nemecku použila prelomovú látku - ektoín a pridala ho do špecializovanej pleťovej starostlivosti o citlivú zrelú pokožku. Čo je ektoín a aké sú jeho účinky na našu pleť?

Čo je to ektoín

Ektoín bol prvýkrát objavený v púštnej baktérii Ectothiorhodospira halochloris. Časom sa zistilo, že látku obsahujú aj mikroorganizmy žijúce v miestach večného ľadu, pri teplých gejzíroch, ale aj na dne oceánov. Ektoín im pomáhal prežiť v nehostinných podmienkach miliardu rokov. Vďaka nemu dokážu odolávať vysokým teplotám aj nebezpečnému UV žiareniu.

Vedci zistili, že dokáže viazať vodu vo vnútri buniek. Tým stabilizuje štruktúru bielkovín, lipidov a nukleovej kyseliny ktoré by boli zničené pod vplyvom nepriaznivých vonkajších podmienok. Jednoducho povedané Ektoín zabraňuje poškodeniu buniek a zastavuje zápaly, vyvolané stresovými faktormi. Napráva poškodenú a podráždenú pleť.

Úloha ektoínu v kozmetike

Vďaka jedinečným účinkom si ektoín rýchlo našiel svoje miesto v kozmetickom priemysle. Do popredia sa dostal na začiatku 21. storočia.

DADO_SENS_-_ECTOIN_ANTI-AGING_FLUID_Original_6310

Ektoín má všestranné využitie. Používa sa nielen v bežnej telovej a pleťovej kozmetike, ale aj v dermokozmetike a liečivých preparátoch (v kvapkách na oči proti alergii). Najmä v kozmetike je však veľmi cenný a doslova nenahraditeľný. Citlivú pleť viditeľne chráni, zabraňuje poškodeniu, eliminuje zápal, regeneruje a spevňuje. Používa sa predovšetkým v produktoch proti starnutiu pleti a prípravkoch na citlivú pokožku alebo pri liečení neskorého akné. Jeho úlohou je regenerovať pleť na bunkovej úrovni, tlmiť zápal a udržať v nej dostatok vody.

Preukázateľné účinky ektoínu

  • zastavuje zápal
  • upokojuje podráždenú a zapálenú pokožku
  • dlhodobo dodáva pokožke vlhkosť
  • podporuje prirodzenú ochranu buniek
  • chráni pred negatívnymi následkami UV žiarenia
  • ochraňuje pred starnutím pokožky
  • eliminuje vrásky
  • vyhladzuje a zjemňuje pleť

Ektoín ako účinná zložka dermokozmetiky

Značka DADOSENS bola v roku 2004 prvou nemeckou značkou, ktorá začala používať ektoín vo svojej prírodnej kozmetike. Vyvíjala produkt proti starnutiu pokožky a hľadali účinnú látku. Zvolili novoobjavený ektoín a produkt mal úspech. Rozhodli sa na ektoíne postaviť celý rad proti starnutiu - REGENERATION E. Táto kozmetická línia je vysoko účinná na zrelú citlivú pleť s potrebou regenerácie. Účinok je znásobený pridaním zinku a biotínu.

DADO_SENS_-_REGENERATION_E_Office_5997_1_
Produktová ínia REGENERATION E poskytuje pleti intenzívnu starostlivosť v boji proti starnutiu - kľúčovou zložkou je práve ektoín.

Ako značka DADOSENS získava ektoín? Využíva na to biotechnologickú extrakciu z prírodného výťažku. Dodávateľ ektoínu pôsobí v Nemecku, preto nie je jeho získanie pre DADOSENS také nákladné. Pre lepšiu predstavu - jeden kilogram ektoínu stojí okolo 3000 eur. Aj z toho dôvodu sa ostatné kozmetické spoločnosti príliš nechvália obsahom ektoínu v ich kozmetike, pretože je veľmi nízky.

Prípravky značky DADOSENS s obsahom ektoínu

hydratacne_serum
Jedinečnú hydratáciu vám zabezpečí napríklad hydratačné sérum z produktovej línie REGENERATION E.

Značka certifikovanej dermokozmetiky DADO SENS vyvinula samostatný produkt Ectoin fluid ako aj celú líniu pre citlivú zrelú pleť, ktorá je postavená na ektoíne. Rad REGENERATION E na zrelú citlivú pleť účinne vyhladzuje vrásky, spevňuje pokožku a regeneruje ju.

Prípravky s obsahom ektoínu jednoducho stopercentne fungujú, či už ide o udržanie vody v pleti, alebo o elimináciu zápalu, vrások a ďalších nedokonalostí suchej, citlivej či zrelej pleti.

Odporúčané produkty
Súvisiace články