DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Bio make-up pre citlivú či aknóznu pleť : je taký, čo naozaj funguje?

Bio make-up pre citlivú či aknóznu pleť : je taký, čo naozaj funguje?

PRODUKTOVÝ SVET
17. mája 2022

Pri veľmi citlivej, podráždenej či aknóznej pleti môže spôsobiť použitie bežného make-upu rôzne podráždenia, vyrážky či reakcie na koži. Existuje v dnešnej modernej a pokrokovej dobe riešenie aj pre takéto potreby? Máme potešujúcu správu. Áno, existuje!

Bio make-up pre citlivú či aknóznu pleť.
hypersenzitívny makeup
Nájsť vhodný make-up, ktorý pleť nebude dráždiť, je v dnešnej dobe problémom mnohých žien s citlivou pleťou.

Make-up nosí takmer každá žena. Pristane jej bez ohľadu na štýl, stačí nájsť ten správny odtieň. Zakrýva nedokonalosti, zvýrazňuje krásne črty, zjednocuje pleť. Napriek túžbe používať make-up si ho nemôžeme dopriať všetky. Pri veľmi citlivej, podráždenej či aknóznej pleti spôsobuje použitie bežného make-upu rôzne iritácie, vyrážky či reakcie na koži, ktoré žiadnej z nás nepridajú na sebavedomí. Samozrejme, že ženy, ktoré trápi akné či citlivosť, nechcú ukazovať svoje nedokonalosti. Čo s tým, ak ich túžia prirodzene zakryť a chcú sa cítiť atraktívne a sebavedome? Existujú v dnešnej modernej a pokrokovej dobe riešenia aj pre takéto potreby? Máme potešujúcu správu. Áno, existujú.

NEKOMEDOGÉNNY BIO MAKE-UP BEZ CHÉMIE – čo to znamená?

Nekomedogénny bio make-up je výnimočný tým, že neobsahuje žiadne sporné, dráždivé chemické látky, ktoré by mohli citlivú pleť ešte viac podráždiť alebo zaťažiť. Mal by obsahovať zloženie naformulované ako pre hypersenzitívnu pleť, aby sa uspokojili najnáročnejšie potreby pleti bez podráždení a začervenaní. Na trhu sa už dnes nachádzajú veľmi kvalitné dermokozmetické značky, ktoré sa zameriavajú na konkrétne kožné špecifiká a problémy pleti. Medzi jednu z mála takých patrí DADO SENS Dermacosmetics, ktorá ponúka špeciálny hypersenzitívny nekomedogénny bio make-up, ktorý má ošetrujúce a protizápalové účinky, posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru, upokojuje, respektíve nedráždi pleť, neupcháva póry. Je určený na citlivú, až precitlivenú pokožku a je rovnako vhodný na atopický ekzém, kuperózu aj na pleť s akné. K jeho benefitom patrí aj vysoká krycia schopnosť a prírodné pigmenty, ktoré pleti zaručia prirodzený vzhľad – žiadna „maska na tvári“, ale zloženie, ktoré sa prispôsobí tónu vašej pokožky. Navyše je značka certfikovaná CSE.

hypersenzitívny makeup dado sens
Pri citlivej, či aknóznej pleti sa zamerajte na zloženie make-upu a vyhnite sa nevhodným ingredienciám, ktoré môžu dráždiť vašu pokožku.

TIP:

Ako zakryť akné? Hypersenzitívny make-up Dado Sens obsahuje čisto prírodné zloženie, je nekomedogénny, dodá citlivej, začervenanej a namáhanej pleti prirodzený vzhľad, posilní kožnú bariéru pokožky a upokojí ju. Aj citlivá pokožka môže vďaka správne zvolenému make-upu vyzerať krásne.

Nekomedogénny bio make-up by nemal obsahovať žiadne zložky, ktoré sú často spúšťačom alergií, dráždia pokožku alebo upchávajú póry. Naopak, mal by obsahovať zložky, ktoré pleť upokoja, hydratujú a ktoré bránia tvorbe šupiniek. Pri hľadaní make-upu na citlivú pleť, či akné si dávajte pozor na zloženie a samotné certifikáty, ktoré sú najlepšou známkou a garanciou kvality a čistoty. Názov bio make-up, alebo prírodný make-up môže byť zavádzajúci, preto sledujte aj logá ako Clean Beauty, Dermatologically tested, Vegan a certfikačné organizácie ako CSE a Eco Control, ktoré sa často krát nachádzajú na krabičke produktu.

K hlavným podmienkam make-upu pre citlivú či aknóznu pleť by malo patriť:

 • bez obsahu parabénov,
 • bez obsahu silikónov,
 • bez obsahu PEG,
 • bez obsahu minerálneho oleja,
 • bez obsahu lepku (gluténu),
 • pleťovo kompatibilné a dermatologicky potvrdené.

TRÁPI vás citlivá pleť, akné či kuperóza? potrebujete "vyšší" level kozmetiky

žena a prírodné sérum
Prírodná kozmetika alebo Clean Beauty kozmetika je ideálnou voľbou pre ľudí s citlivou alebo problematickou pleťou.

Pre ľudí s citlivou alebo problematickou pleťou sú alfou a omegou čisté prípravky - prírodné, bio, clean beauty - účinné, efektívne a kompatibilné s pokožkou. Teda mali by byť. A to nielen v prípade produktov, ktoré sa týkajú starostlivosti o pleť, ale aj v rámci make-upu.

Produkty, ktoré sú hypoalergénne, majú čisté zloženie, neobsahujú syntetické vône či farbivá, nie sú testované na zvieratách, zmierňujú rôzne dermatologické ťažkosti a podporujú prirodzené funkcie pokožky. Prečo? Pretože sú vyvinuté dermatológmi a vedcami s dôrazom na bezpečnosť a účinnosť aj tej najcitlivejšej pokožky. Určite sa tu viac venujú vede, výskumu a testovaniu hypoalergénnosti.

AKO SPRÁVNE NANÁŠAŤ MAKE-UP A DAŤ STOP AJ VYRÁŽKAM ?

Ak si ráno nanesiete make-up na nevyčistenú pleť, v podstate sa dopustíte tej najväčšej chyby. Opláchnuť si tvár vodou a naniesť hydratačný krém, následne make-up (akýkoľvek) to rozhodne nie je postačujúce.

To, že v noci spíte, neznamená, že spí aj vaša koža. Práve naopak, v noci koža pracuje najintenzívnejšie a na povrch pokožky sa vyplavujú nečistoty a mazotok. Ak pleť večer aj ráno dôsledne vyčistíte a pripravíte na aplikáciu nočnej alebo dennej starostlivosti, nečistota na nej už nebude dobrou živnou pôdou pre mikróby a vznik vyrážok. Je preto veľmi dôležité čistiť si pleť večer, ale tiež ráno. Výsledok? Prevencia vyrážok, kožných problémov a atraktívnosť – na vyčistenej pleti bude make-up vyzerať pôsobivo a zároveň decentne, pretože vaša pleť bude čistá, zjednotená a hydratovaná.

žena a makeup
Za každým prirodzene pôsobiacim líčením sa skrýva pravidelná skincare rutina. Dbajte na každodennú starostlivosť a vaša pleť sa vám odvďačí jedinečným vzhľadom.

TIP:

Prirodzene zjednotenú pleť, ktorú vďaka hypersenzitívnemu make-upu dosiahnete, zafixujte púdrom. Opäť je veľmi dôležité, aký púder zvolíte. Dermatológovia sa zhodujú, že na problematickú pleť nie je príliš vhodné používať púder, ktorý môže pokožke zabrániť dýchať a upchávať jej póry. To však neplatí, ak je hypersenzitívny a čisto prírodný. Hypersenzitívny púder Dado Sens je skvelou voľbou. Okrem skvelého vzhľadu sa vám neustále stará o pokožku, vyživuje ju a lieči.

Dobré rady na záver:

 • Make-up vždy nanášajte len na vyčistenú pleť.
 • Nanášajte ho končekmi prstov a rozotierajte smerom ku krku, teda od stredu tváre von, a to tak, aby make-up splynul s prirodzeným tónom vašej pleti.
 • Menej je niekedy viac. Úlohou make-upu je vyzdvihnúť prednosti a zakryť nedokonalosti, preto to s jeho množstvom nikdy nepreháňajte. Prioritou je, aby pôsobil prirodzene. Ak ho nanesiete vo veľkom množstve, môžete si zvýrazniť nedokonalosti a vrásky.
 • Odtieň make-upu si vždy vyberajte v odtieni vašej pleti, prípadne o odtieň svetlejší. Bude vyzerať prirodzene a transparentne.
 • Ak si make-up nanášate štetcom alebo hubkou, je nevyhnutné ich čistenie po každej aplikácii.
 • V prípade silného zápalu či začervenania môžete na aplikáciu púdru použiť jednorazový tampón.

Pre niekoho banalita, pre iného produkt, ktorý dokáže zdvihnúť sebavedomie, podčiarknuť prirodzenú krásu a tiež zakryť to, čo má zostať očiam skryté. Hypersenzitívny make-up ponúka viac ako kryciu schopnosť – vzhľadom na svoje ošetrujúce a protizápalové účinky funguje do istej miery ako ošetrujúci protizápalový prípravok. Prečo si nedopriať viac? Nezabúdajte na seba a svoju pleť a dožičte jej to, čo aktuálne potrebuje. Odvďačí sa vám.

Odporúčané produkty
Súvisiace články