DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Kozmetika s obsahom Aloe Vera

Kozmetika s obsahom Aloe Vera

UDRŽATEĽNÁ KRÁSA
6. marca 2023

Pokiaľ ide o upokojenie citlivej, alergickej pokožky a zabezpečenie dostatku vlhkosti, aloe vera sa v kozmetike ukazuje ako multitalent. V tomto článku sa dozviete v akých produktoch môžete nájsť aloe vera a prečo má organické aloe vera z Guatemaly ďaleko vyššie účinky.

Kozmetika s obsahom Aloe Vera
DADO_Aloe_Header_1250x667
Aloe Vera je všestranná a šetrná rastlina, ktorá sa používa na liečbu a zlepšenie stavu pokožky.

Aloe Vera je obľúbená prírodná ingrediencia na liečbu akné, popálenej kože, alergických reakcií a rôznych kožných ochorení. Používa sa v kozmetických prípravkoch na upokojenie citlivej pleti a hydratovanie aknóznej, suchej a podráždenej pleti.

Čo presne aloe vera obsahuje?

Gél z aloe vera obsahuje aminokyseliny, vitamíny a minerály, sacharidy, stopové prvky a množstvo enzýmov stimulujúcich metabolizmus. Celkom 160 živín zabezpečuje, že aloe vera prežije extrémne sucho a dokáže si sama uzavrieť poranenia na listoch, ako sú rezné rany. Od staroveku sa čistý aloe vera gél používal pri starostlivosti o pokožku a aplikoval sa na rany a dnes sa pridáva napríklad do pleťových krémov pre citlivú pokožku alebo do produktov po opaľovaní. Hlavná účinná látka acemannan (tiež aloveróza) je jedinečná. Acemannan je proteoglykán, t.j. kombinácia polysacharidu a proteínového stavebného bloku. V ľudskom tele zohrávajú proteoglykány dôležitú úlohu s ohľadom na súdržnosť buniek, napríklad v pokožke, základnej stavbe kostí a kĺbov a imunitného systému. Po období puberty už telo nevyrába aloverózu, ale môže byť dodávané iba zvonku.

VEDELI STE, ŽE?

ALOE VERA dokáže prežiť aj s minimom vody. Dokonca aj pri poľnohospodárskom pestovaní v oblastiach podobných púšti jej stačí jedno obdobie dažďov za rok! Aby prežila, má aloe vera hrubé listy so zubkovitými okrajmi. Vo vnútri svojich dužinatých listov vytvára gél a ukladá v nich vodu a živiny.

Čo dokáže Aloe Vera s vašou pokožkou ?

  • pôsobí proti zápalom, pomáha odstraňovať akné, pupienky
  • urýchľuje proces hojenia a regeneruje bunky
  • tlmí zápal a reakcie pri alergiách, kontaktnom ekzéme
  • zlepšuje hydratáciu pleti, účinne hydratuje aj veľmi citlivú pokožku
  • upokojuje pokožku pri akútnom podráždení (spálená pokožka)
  • ochraňuje kožné bunky a zvyšuje tvorbu nových buniek

Prečo BIO Aloe Vera z Guatemaly ?

Aloe vera pôvodne pochádza z Arabského polostrova. Španielski dobyvatelia ju priniesli do Strednej a Južnej Ameriky už v 15. storočí. Dnes sa pestuje v tropických a subtropických oblastiach po celom svete. Aloe vera získané z Guatemaly, z El Progreso, jednej z najhorúcejších a najsuchších oblastí krajiny produkujú vysokokvalitné organické aloe vera na obrovských poliach, ktoré nie sú ani postrekované, ani hnojené.

projekt-aloe-vera
Organické Aloe Vera sa na poliach Guatemaly pestuje bez postrekov a hnojenia a vyznačuje sa nadštandardnou kvalitou.

Dermokozmetika DADO SENS je Fair-trade

Práve dermokozmetika DADO SENS podporuje tento projekt „Fair for Life“ s partnerom CAC (Concentrated Aloe Corporation), kde projekt zabezpečuje, že nezávislí farmári v meste Guastatoya si môžu kúpiť svoju úrodu. Vytvorili tak 250 pracovných miest so spravodlivou mzdou. Farmy v hornatej oblasti tak produkujú Aloe Vera, ktoré sa kvalitou často krát nedá porovnať s inými výťažkami Aloe Vera. Zabezpečuje tak vysokú kvalitu produktov DADO SENS a skvelé účinky, ktoré oceňujú zákazníci na celom svete.

VEDELI STE, ŽE?

Aloe vera sa dá množiť veľmi udržateľným spôsobom pomocou odnoží. Pre dobrý rast je dôležité, aby sa listy, ktoré mimochodom vážia až jeden kilogram, zbierali maximálne dvakrát do roka.

ALOE VERA v DADO SENS produktoch

Čistiaca pena PROBALANCE

Jemná pena s aloe vera je obzvlášť šetrná k pokožke. Jemne odstraňuje make-up, zvyšky z prostredia a vlastné metabolické produkty pleti. Taktiež osviežuje, upokojuje a stimuluje pokožku.

Pleťový krém PROBALANCE

Pleťový krém s aloe vera vyživuje a upokojuje citlivú alebo alergickú pokožku a posilňuje jej prirodzenú obranyschopnosť. Účinky pleťového krému zabraňujú miernemu začervenaniu, páleniu a svrbeniu. Navracia pokožke jej prirodzenú rovnováhu.

DADO_SENS_Probalance_Pflegeserie_Office_10215
Produktová línia PROBALANCE s obsahom Aloe Vera poskytuje ochranu a upokojuje citlivú pokožku náchylnú na alergie.

Telový balzam PROBALANCE

Telový balzam s aloe vera upokojuje citlivú pokožku a posilňuje jej prirodzenú obranyschopnosť. Účinky telového balzamu zabraňujú miernemu začervenaniu, páleniu a svrbeniu Pri správnej starostlivosti môže pokožka náchylná na alergie opäť nájsť svoju prirodzenú rovnováhu.

GÉL PO OPALOVANÍ

Gél po opaľovaní s aloe vera hydratuje, chladí a osviežuje citlivú pokožku po pobyte na slnku. Minimalizuje riziko alergií citlivej pokožky. Beztukové zloženie obsahuje aj ektoínový komplex proti starnutiu.

Odporúčané produkty
Súvisiace články