DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Make-up na akné, či citlivú pleť

Make-up na akné, či citlivú pleť

ZDRAVÁ POKOŽKA
9. augusta 2022

Make-up na akné, či citlivú, podráždenú pleť je často krát problém. Poznáte to, v niektorých dňoch jednoducho make-up neprichádza do úvahy. Začervenanie, vyrážky a naše nedokonalosti však rozhodne nechceme ukazovať celému svetu.

Make-up na akné
Make_up_na_citlivu_plet
Ak máte akné alebo citlivú pokožku, hľadanie vhodného make-upu môže byť ťažké. Je dôležité nájsť produkty, ktoré neobsahujú dráždivé látky a sú hypoalergénne.

Make-up na akné, či citlivú, podráždenú pleť je častokrát problém. Poznáte to, v niektorých dňoch jednoducho make-up neprichádza do úvahy. Začervenanie, vyrážky a naše nedokonalosti však rozhodne nechceme ukazovať celému svetu. Na rande alebo v práci chceme vyzerať dobre, zdvihne nám to náladu a sebavedomie, aj keď len na pár hodín. Ale je používanie make-upu vhodné aj v prípade, že nás trápi akné? Neuškodíme si tým ešte viac?

neurodermatitida
Pri výbere make-upu sa vyhnite produktom s dráždivými látkami, ako sú napríklad alkoholy, parfumy a syntetické farbivá.

Dnes však už existujú riešenia aj pre veľmi citlivú hypersenzitívnu pleť, neurodermatitídu, akné či rosaceu – ak dodržíte niekoľko rád.

Na čo treba myslieť pri výbere make-upu pre citlivú pleť:

VÝBER ZNAČKY MAKE-UPU

Dôležité je, aby ste si zostavili kompletný pleťový program starostlivosti - od čistenia, pleťových produktov, make-upu, púdru až po maskaru, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre potreby citlivej pleti. Na rozdiel od „normálnych“ bežných produktov certifikované dermatologické prípravky neobsahujú žiadne zložky, ktoré často spúšťajú alergie, dráždia pokožku alebo upchávajú póry. Svojím zložením kontrolujú činnosť mazových žliaz a obsahujú protizápalové ingrediencie. Jednou z takýchto dermatologických značiek je DADO SENS Dermacosmetics.

ŠPECIÁLNE ZLOŽENIE MAKE-UPU

Make-up pre citlivú pleť obsahuje špeciálne prírodné zložky, napríklad na tlmenie zápalu, upokojenie a hydratáciu, aby sa pleť pod make-upom cítila príjemne a nešupinkovala sa. Kvalitný make-up na citlivú pleť musí okrem krycej schopnosti poskytovať aj „upokojujúce“ a protizápalové účinky, ktoré sa zároveň postarajú o pleť.

DERMATOLOGICKÁ ÚČINNOSŤ

Pokiaľ ide o zakrytie nedokonalostí pleti, zmysel má vysoké krytie a dlhotrvajúci make-up. Ideálne sú minerálne pigmenty s vysokým stupňom čistoty.

KOMBINÁCIA KOZMETICKÝCH PRODUKTOV

Používajte kozmetické produkty s podobnými zložkami, ktoré sa navzájom dopĺňajú, ako je make-up a púder z rovnakého radu. Potom vašu pokožku nebude zbytočne dráždiť priveľa rôznych látok.

BUĎTE OPATRNÝ A TRPEZLIVÝ

Počas zápalu nenanášajte make-up na postihnuté miesta. Tým sa pokožka ešte viac podráždi. Je lepšie s jemnou starostlivosťou počkať, kým sa pleť upokojí a potom opäť opatrne začať používať make-up a púder.

DOKONALÝ MAKE-UP KROK ZA KROKOM

Takto môžete dosiahnuť bezchybný vzhľad make-upu aj napriek citlivej pokožke.

1. PRÍPRAVA POKOŽKY

Pod make-up určite používajte krém a ďalšie produkty z vašej dennej rutinnej starostlivosti pre potreby vašej pleti. Samotný make-up nedokáže poskytnúť cielenú, intenzívnu starostlivosť, aj keď obsahuje ošetrujúce zložky.

hydratacia-pleti-blog-1
Pred aplikáciou make-upu je dôležité pripraviť pokožku tak, aby bol make-up perfektne krytý a vydržal celý deň.

2. MAKE-UP

Základ rovnomerne rozotrite končekmi prstov a rozotrite smerom k okrajom tak, aby nezostali žiadne viditeľné prechody. Tekutý HYPERSENSITIVE make-up od DADO SENS jemne zaisťuje prirodzene rovnomerne vyzerajúcu pleť, najmä v prípade citlivej pleti, akné alebo rosacey s výraznejšími nedokonalosťami. Komplex účinných látok Defensil® Plus posilňuje prirodzenú kožnú bariéru a upokojuje precitlivenú pokožku. Je dostupný v štyroch odtieňoch.

TIP

Vyberte si odtieň make-upu o niečo svetlejší ako je váš tón pleti, aby pôsobil prirodzene a transparentne. Odtieň a krytie môžete meniť zmiešaním niekoľkých kvapiek make-upu s denným krémom v dlani.

dokonaly_makeup
Hypersenzitívny make-up a púder Dado Sens sú skvelou voľbou na každodenné použitie aj pre tú najcitlivejšiu pokožku.

3. PÚDER

Make-up zafixujte púdrom pre citlivú pleť a zaistite, aby finiš zostal krásne matný. Púder HYPERSENSITIVE od DADO SENS je obzvlášť jemný a má príjemne ľahkú textúru. Púder je transparentný a úžasne sa prispôsobí každému tónu pleti. Komplex účinných látok Defensil® Plus tiež posilňuje prirodzenú kožnú bariéru a upokojuje pokožku.


TIP

V prípade silného začervenania a zápalu umyte špongiu alebo štetec na púder po každej aplikácii alebo použite na nanesenie čerstvý vatový tampón.

Odporúčané produkty
Súvisiace články