DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Máte citlivú pleť? Čím menej prísad v kozmetike, tým lepšie pre vás

Máte citlivú pleť? Čím menej prísad v kozmetike, tým lepšie pre vás

PRODUKTOVÝ SVET
27. októbra 2021

Počuli ste už výraz čistá kozmetika? Ide o veľký trend, ktorý prišiel z USA. Ide o protichodný trend k súčasnej kozmetike, ktorá obsahuje veľké množstvo niekedy aj sporných ingrediencií, aby zabezpečila okamžitý, no krátkodobý efekt.

Citlivá pleť
citlivá pleť
Ak máte citlivú pleť, môže byť ťažké nájsť vhodnú kozmetiku, ktorá ju nebude dráždiť.

Počuli ste už výraz čistá kozmetika? Ide o veľký trend, ktorý prišiel z USA. Ide o protichodný trend k súčasnej kozmetike, ktorá obsahuje veľké množstvo niekedy aj sporných ingrediencií, aby zabezpečila okamžitý, no krátkodobý efekt.

Ako chápať ,,čistú kozmetiku”?

Trend čistej kozmetiky môžeme poňať dvoma spôsobmi. Prvý spôsob znamená čo najmenšie možné množstvo ingrediencií, ktoré môže produkt obnášať. Tento spôsob používajú hlavne ľudia, ktorí majú citlivú pleť a obávajú sa množstva prísad, ktoré sa môžu v kozmetike nachádzať a spôsobiť im prípadne reakcie pleti. Niektorí ľudia vyznávajú tento princíp kvôli šetrnosti k životnému prostrediu. Pred kúpou si čítajú zloženie produktov, ktoré je pre nich veľmi dôležité.

Druhý spôsob chápania čistej kozmetiky je ten, že čistá kozmetika je synonymum prírodnej kozmetiky. To znamená čisto rastlinné ingrediencie, žiadne chemické prísady ani v stopových prvkoch. Avšak kozmetika bez chemických prísad neexistuje. Už pri získavaní prírodných prísad sú potrebné chemické reakcie. V tomto prípade dáva zmysel kozmetika bez zbytočných syntetických prísad. Každý výrobca kozmetiky pre citlivú pleť zvažuje, ktoré prísady sú naozaj potrebné a ktoré nie.

Čistá kozmetika podľa značky DADOSENS

Značka certifikovanej dermokozmetiky DADOSENS sa pri výrobe produktov pre citlivú pleť drží jednoduchej zásady: bez zbytočných prísad. Vieme totiž, že obzvlášť pri citlivej pokožke platí, že čím väčšie množstvo prísad, tým skôr môže prísť k podráždeniu.

Obr_zok1
Čistá kozmetika môže byť vhodnou voľbou pre ľudí s citlivou pokožkou.

Aby boli naše krémy pleťovo kompatibilné, od začiatku sa vyhýbame sporným ingredienciam a používame vysoko kvalitné alternatívy založené na prírode.

Tieto zložky u nás nenájdete:

silicone

Bez silikónov

Silikóny sa používajú ako lacná alternatíva k rastlinným olejom. Sú to v podstate zmäkčovadlá, ktoré majú negatívny účinok na našu pleť. Obalia ju filmom a pleť pod ním nemôže dýchať a stráca hydratáciu. Okrem toho majú prírodné oleje lepší účinok na pokožku. Silikóny vyvolávajú obavy aj z hľadiska ochrany životného prostredia a trvalej udržateľnosti.

paraffine

Bez parafínov

Nezameriavame sa na krátkodobé účinky, ale na to, aby bola pokožka dlhodobo krásna a udržiavaná. Platí to najmä pre škodlivé látky, ktoré sa môžu dostať cez pokožku do tela. Preto vo všeobecnosti odmietame zložky vyrobené z minerálneho oleja, ako sú parafíny.

microplastic

Bez mikroplastov

Kvôli zlému vplyvu na životné prostredie hovoríme nie aj mikroplastom, ktoré sa nachádzajú vo veľkom množstve produktov na pleťovú starostlivosť. Plastové častice sa bežne používajú v peelingom, ale aj ako emulgulátor. Sme uvedení ako značka dermokozmetiky, ktorá je 100% bez mikroplastov.

PEG

Bez PEG

Voda a olej sa v skutočnosti nemôžu miešať. Aby sa spojili do hladkého krému, napríklad v kozmetike, používajú sa emulgátory. Syntetické polyetylénglykoly (PEG) to dokážu, ale zároveň môžu urobiť kožu priepustnou pre znečisťujúce látky životného prostredia. To nechceme! Našťastie príroda ponúka účinné alternatívy, ktoré neohrozia kožnú bariéru.

Animal_extrackt

Bez živočíšnych výťažkov

Všetky produkty DADO SENS sú 100% vegetariánske. Prísne odmietame prísady pochádzajúce zo zvierat. Pri mnohých našich výrobkoch sa dokážeme úplne zaobísť bez prísad živočíšneho pôvodu. Tieto sú potom priradené vegánskej kozmetike, ktoré sú zvlášť označené.

Odporúčané produkty
Súvisiace články