DORUČÍME DO VIANOC: Objednávky prijaté do 19.12.2022 (vrátane) s doručením cez kuriéra a Packetu .

Máte citlivú pokožku? Prečítajte si tajné tipy dermatológov ako vyberať najlepšie krémy proti vráskam na citlivú pleť

Máte citlivú pokožku? Prečítajte si tajné tipy dermatológov ako vyberať najlepšie krémy proti vráskam na citlivú pleť

UDRŽATEĽNÁ KRÁSA
11. novembra 2022

Ak patríte medzi tých, ktorí majú citlivú pleť, nepochybne budete súhlasiť s tým, že nie je vždy ľahké nájsť kozmetiku proti starnutiu, ktorá spĺňa všetky vaše potreby. Pri toľkých možnostiach môže byť ťažké vedieť, ktoré produkty si vybrať. Tieto tipy dermatológov vám môžu pomôcť nakupovať s dôverou.

Citlivá pokožka

Ak patríte medzi tých, ktorí majú citlivú pleť, nepochybne budete súhlasiť s tým, že nie je vždy ľahké nájsť kozmetiku proti starnutiu, ktorá spĺňa všetky vaše potreby. Pri toľkých možnostiach môže byť ťažké vedieť, ktoré produkty si vybrať. Tieto tipy dermatológov vám môžu pomôcť nakupovať s dôverou.

1. Dermatologicky testovaná kozmetika

Nariadenie o kozmetike vyžaduje iba testy kompatibility. Pri kozmetike, či už pleťovej alebo dekoratívnej, vždy ide o pleť. Samozrejme, najlepšie urobíte, ak v prípade citlivej pleti siahnete po dermatologicky testovaných produktoch. Aby mohol výrobca označiť svoje produkty nálepkou „dermatologicky testované“, musia byť pri testoch produktov v nezávislých testovacích ústavoch prítomní dermatológovia. Vykonávajú testy a nakoniec podpisujú protokoly o účinnosti produktov.

Výroba produktov pre citlivú a hypersenzitívnu pokožku si vyžaduje naozaj špecialistov pre dermakozmetiku. Odborné znalosti kože a dermatológie, ktoré zabezpečia tú najvyššiu pleťovú kompatibilitu s citlivou pokožkou a účinnosťou si vyžaduje know-how, mesiace výskumu, vývoja a testovania. Len špecialisti na dermakozmetiku vedia vyvíjať produkty s vysokými požiadavkami na citlivú alebo problémovú pokožku.

TIP

Ak ste sa niekedy pri nejakom produkte dočítali, že výsledky testov sú založené výlučne na dotazníkových prieskumoch (napr. odporúča 9 z 10 zákazníkov), mali by ste byť aspoň ostražití! Niektorí výrobcovia z dôvodov šetrenia peňazí nevykonávajú rozsiahle testovanie v skúšobných dermatologických laboratóriach.

mnozstvo-vyrobkov
S toľkými dostupnými produktmi proti starnutiu môže byť ťažké vedieť, čo použiť.

2. Preferujte čistú dermokozmetiku bez sporných látok

Kvalitná dermokozmetika by okrem dermatologicky testov mala obsahovať len tie najčistejšie a najlepšie ingrediencie z prírody, ktoré sú v súlade s pleťovou kompatibilitou aj extrémne náročných požiadaviek citlivej pokožky. Starostlivý výber, vývoj a testovanie zložiek by malo byť absolútnou prioritou tej najlepšej dermokozmetiky. V produktoch by nemali mať miesto žiadne nadbytočné, škodlivé a sporné látky. Len čistota z prírody.

3. Používajte špeciálne anti-aging krémy určené pre citlivú pleť

Charakteristický znak starnúcej citlivej pleti je nerovnomerná pleť. Vrásky, ochabnuté tkanivo a pigmentácia sú ďalšie tri klasické klinické príznaky starnutia pokožky. Je ich však viac – začervenanie, ktoré je bežné najmä u citlivej pleti, má za následok menej jednotnú farbu pleti, vďaka čomu vyzerá staršia, než v skutočnosti je. Používajte špeciálne dermokozmetické vyvinuté pre anti-aging citlivej pleti.

4. Stavte na Ektoín zložku ako novodobú anti-aging ingredienciu pre citlivú pleť

Vedecké štúdie zistili, že Ektoín dokáže viazať vlhkosť vo vnútri buniek. Tým stabilizuje štruktúru bielkovín, lipidov a nukleovej kyseliny, ktoré by boli zničené pod vplyvom nepriaznivých vonkajších podmienok. Ektoín je veľmi cenný a doslova nenahraditeľný. Citlivú pleť viditeľne chráni, regeneruje a spevňuje. Používa sa predovšetkým v produktoch proti starnutiu pleti a prípravkoch na citlivú pokožku. Jeho úlohou je minimalizovať vrásky, regenerovať pleť na bunkovej úrovni a udržať v nej dostatok vody.

PREUKÁZATEĽNÉ ÚČINKY EKTOÍNU

  • dlhodobo dodáva pokožke vlhkosť
  • eliminuje vrásky
  • prispieva k vyhladeniu a zjemneniu pokožky
  • podporuje prirodzenú ochranu buniek
  • chráni pred negatívnymi následkami UV žiarenia
  • ochraňuje pred starnutím pokožky
  • regeneruje dehydrovanú pleť
  • upokojuje podráždenú a zapálenú pokožku
  • tlmí zápaly

VEDELI STE, ŽE

Značka DADOSENS bola v roku 2004 prvou nemeckou značkou, ktorá začala používať ektoín vo svojej prírodnej dermokozmetike. Vyvíjala produkt proti starnutiu pokožky a hľadali účinnú látku. Zvolili novoobjavený ektoín a produkt mal úspech. Rozhodli sa na ektoíne postaviť celú produktovú líniu anti-aging proti starnutiu - REGENERATION E. Táto kozmetická línia je vysoko účinná na zrelú citlivú pleť s potrebou regenerácie. Účinok je znásobený pridaním zinku a biotínu.

Odporúčané produkty
Podobné články