DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Najčastejšie kožné problémy, ktoré nás trápia v dospelosti a ich riešenie

Najčastejšie kožné problémy, ktoré nás trápia v dospelosti a ich riešenie

PRODUKTOVÝ SVET
14. júla 2021

V dospelosti sa môžu objaviť rôzne kožné problémy, ako sú jemné linky a vrásky, akné, pigmentové škvrny a suchá koža. V tomto článku sa pozrieme na možnosti, ako týmto problémom predchádzať a ako ich riešiť.

Kožné problémy v dospelosti
najcastejsie-kozne-problemy
V dospelosti sa môžu vyskytnúť rôzne kožné problémy ako napríklad akné, pigmentové škvrny, vrásky, suchá pokožka či ekzémy.

Krásnu a zdravú pleť by sme chceli všetky. Ale takmer každá z nás, ktorá má citlivú pleť, vie, že citlivá pleť prináša aj ďalšie problémy. Aké problémy nás najčastejšie trápia a ako sa dajú riešiť?

PROBLÉM Č.1: Akné a problematická pokožka

Príčina

Akné je v puberte bežným javom. Jeho príčinou sú hormonálne zmeny, ktoré sa podpíšu aj na našej pleti. Ale stále viac ľudí má akné aj v dospelom veku - nazývame ho neskoré akné. Príčiny môžu byť rôzne - od hormonálnych zmien, vplyvy prostredia, strava, alergie, stres.

Za akné pritom primárne môže nadbytočná činnosť mazových žliaz. Póry sa upchávajú, vznikajú čierne bodky, zápal a nepríjemné vyrážky sú na svete. Škoda, že ich nejde rovnako rýchlo aj odstrániť.

Tipy na starostlivosť

Nezúfajte. Najdôležitejším krokom je normalizovať činnosť mazových žliaz, vyliečiť zápal a preventívne používať pleťovú starostlivosť proti akné. Dbajte na dôkladné čistenie s antibakteriálnymi prípravkami s obsahom kyseliny salicylovej a zinkom, ktorý upokojí zapálené póry. Pre potreby problematickej pleti s akné je určený rad PURDERM, ktorý normalizuje pokožku, jemne ju hydratuje a regeneruje po liečbe akné.

NÁŠ TIP: Veďte si kozmetický denník, do ktorého si zaznačíte, aké rizikové aktivity ste v daný deň robili. Či už ste zjedli niečo sladké alebo mastné, aké krémy ste si dali na tvár. Zaznačte si, aj v akom prostredí ste boli.

PROBLÉM Č.2: Suchá citlivá pleť a neurodermatitída

Príčina

Suchá napätá pokožka, ktorá nepríjemne svrbí a občas aj praská? Pravdepodobne ide o neurodermatitídu, ktorá sa nazýva atopický ekzém. Sprevádza ho nepríjemné začervenanie a jemné výstupky na pokožke, ktoré nepríjemne svrbia. Keďže je pleť zvonku poškodená, ľahšie sa cez ňu dostanú parafíny a iné škodlivé látky, ktoré sa nachádzajú v bežnej kozmetike. A tie môžu vyvolať nepríjemné svrbenie a reakcie. Sklony k tejto pokožke sú väčšinou geneticky dané, ale správnou starostlivosťou dokážete svoju citlivú a suchú pleť dostať pod kontrolu.

Tipy na starostlivosť

Citlivá suchá pleť potrebuje dostať vodu a upokojenie. Túto starostlivosť jej doprajete vďaka rastlinným olejom, dexpanthenolu, zinku a močovine. Zamerajte sa na posilnenie kožnej bariéry, aby bola pleť odolnejšia a neprepúšťala toľko látok, ktoré môžu byť príčinou jej stavu. Na tento typ pleti je určený rad EXTRODERM od DADOSENS. Obzvlášť účinná je intenzívna pleťová kúra vo forme ampuliek od DADOSENS.

PROBLÉM Č.3: Citlivá pleť, na ktorej sa prejaví každá alergia

Príčina

Máte citlivú pleť, na ktorej sa prejaví každá alergia? Spúšťačom môžu byť vonkajšie aj vnútorné faktory. Niektoré ženy reagujú na čistiace prostriedky,zložky v kozmetike, ale nie je výnimočná ani alergia na chlad či slnko. Reakcie sa môžu vyskytnúť aj po niektorých jedlách. Alergia sa prejaví po kontakte s alergénom, ktorý našej pleti nerobí dobre. Začína svrbieť a vyskytujú sa na nej vyrážky. Hovoríme o citlivej pleti so sklonom k alergickým reakciám.

Tipy na starostlivosť

Najdôležitejšie je predchádzať kontaktu s potenciálnymi alergénmi. Vieme, že to nie je úplne možné. Pomôcť si môžeme aj správne zvolenou pleťovou starostlivosťou. Pre pleť s alergickými reakciami je ideálna upokojujúca, zvlhčujúca hydratačná starostlivosť, napríklad s aloe vera, panthenolom, alantoínom alebo so sladkým drievkom. Vyhnite sa aj krémom s bohatým zložením, pretože je väčšia šanca, že pleť zareaguje na niektorú zo zložiek. DADOSENS prináša špeciálne pre tento typ pleti rad PROBALANCE, ktorý spĺňa požiadavky pleti so sklonom k alergickým reakciám a upokojuje ju.

PROBLÉM Č.4: Kuperóza a ružovka

Príčina

Ružovku a kuperózu spoznáte jednoducho. Typické je začervenanie na lícach a nose, sprievodným javom sú aj viditeľné žilky.Toto začervenanie spôsobujú rozšírené kapiláry. Spúšťačom je striedanie teploty, zima, dehydratácia pleti, UV žiarenie alebo určitá kozmetika. Skutočnou príčinou ružovky a kuperózy je genetická slabosť spojivového tkaniva a krvných ciev. Hoci nie je možné ju úplne vyliečiť, dá sa s ňou účinne bojovať a potlačiť jej príznaky.

Tipy na starostlivosť

Vaša pleť vyžaduje dôslednú starostlivosť s jemne hydratačnými a upokojujúcimi zložkami, ako je napríklad naša séria starostlivosti SENSACEA . Zmierňuje akútne začervenanie alebo pálenie. Hoci sa pleť s ružovkou alebo kuperózou môže zdať problematická, netoleruje produkty na akné! Pri výbere produktov starostlivosti sa uistite, že neobsahujú žiadnu látku, o ktorej viete, že ju vaša pleť netoleruje.

PROBLÉM Č.5: Zrelá citlivá pleť a vrásky

Príčina

Starnutie a vznik vrások je prirodzený proces. Pleť stráca schopnosť regenerácie, pretože neprebieha k tak rýchlemu deleniu buniek ako v mladosti. Znižuje množstvo podkožného tuku. Pleť vekom stráca hydratáciu a v skutočnosti sa môže stať problémovou. Výsledkom je vznik vrások a pigmentových škvŕn . Pleť stráca svieži vzhľad, pevnosť a jas.

Tipy na starostlivosť

Zrelá citlivá pokožka potrebuje jemnú, zvlhčujúcu starostlivosť proti starnutiu. Výbornou, priam až zázračnou zložkou, je ektoín v kombinácii s biotínom, kyselinou hyalurónovou, panthenolom, bisabololom, vitamínmi a hodnotnými rastlinnými olejmi a voskami. Je dôležité posilniť kožnú bariéru, napnúť a vyhladiť pokožku. Na to je určená naša pleťová rada REGENERATION E, ktorá obsahuje vzácny ektoín, ktorý regeneruje pokožku.

Odporúčané produkty
Súvisiace články