DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Neurodermitída: Ako môže pomôcť správna výživa

Neurodermitída: Ako môže pomôcť správna výživa

UDRŽATEĽNÁ KRÁSA
6. septembra 2022

Atopická dermatitída sa prejavuje predovšetkým ekzémom a svrbením. V súčasnosti je atopická dermatitída ochorením, ktorá predstavuje približne 40% celkového počtu všetkých kožných ochorení. Okrem vonkajších faktorov, ako je chlad a textílie dráždiace pokožku, môžu byť spúšťačmi aj niektoré potraviny.

Neurodermatitída
Blog_Ernaehrung_Neurodermitis_Header_1250x667
Atopická dermatitída (tiež známa ako atopický ekzém) je častým kožným problémom.

Atopická dermatitída sa prejavuje predovšetkým ekzémom a svrbením. V súčasnosti je atopická dermatitída ochorením, ktorá predstavuje približne 40% celkového počtu všetkých kožných ochorení. Okrem vonkajších faktorov, ako je chlad a textílie dráždiace pokožku, môžu byť spúšťačmi aj niektoré potraviny. Vysvetlíme, ako môžete neurodermatitídu pozitívne ovplyvniť správnou stravou a ktoré produkty DADO SENS dokážu zmierniť príznaky ako je svrbenie.

Čo je atopická dermatitída?

Atopická dermatitída je chronické zápalové ochorenie kože, ktoré sa často začína v ranom detstve a postupuje postupne. Vyznačuje sa svrbením, začervenaním, suchosťou a šupinatými kožnými zmenami, napr. v ohybe lakťa. Hlavnú úlohu zohráva narušená ochranná funkcia kože a tendencia vlastného imunitného systému nadmerne reagovať na zdanlivo neškodné faktory prostredia uvoľňovaním zápalových mediátorov. Príčinou môže byť aj rodinná predispozícia k neurodermatitíde.

TIP

Ak trpíte niektorým zo spomínaných príznakov, je najlepšie zájsť k svojmu lekárovi alebo dermatológovi, aby vám stanovil diagnózu. Môže použiť rôzne testy, aby zistil, či máte neurodermatitídu.

Správna strava ovplyvňuje zdravie pokožky

zdrava-strava-blog-3
Pokožka je náš najväčší orgán a to, čo jeme, môže ovplyvňovať jej zdravie a vzhľad.

Strava chudobná na životne dôležité látky či prekyslená strava môže byť spúšťačom mnohých kožných ochorení. Predpokladá sa, že hlavným spúšťacím faktorom neurodermatitídy sú najmä umelo vyrobené potraviny, ktoré obsahujú veľa konzervačných látok a farbív. Konzumácia živočíšnych produktov, ako je kravské mlieko alebo slepačie vajcia, obilniny, napr. pšenica a alkohol môže viesť k svrbeniu pokožky.

Lepšia je zásaditá strava s vitamínmi, zinkom a omega-3 mastnými kyselinami a čo najmenej spracovaných potravín. Patrí medzi ne zelenina, tučné ryby ako losos, orechy a strukoviny. Zostavili sme pre vás top 3 potraviny, ktoré váš organizmus optimálne ochránia, ak ich do svojho jedálnička zaradíte viac:

Kurkuma: Jej protizápalové vlastnosti sú porovnateľné so silnými chemickými liekmi, no bez vedľajších účinkov.

Špenát: Zelené listy sú obzvlášť bohaté na vitamíny C a E a minerály ako zinok a selén.

Cesnak: Jeho špeciálne zlúčeniny síry stimulujú ochranné mechanizmy imunitného systému proti rôznym choroboplodným zárodkom.

TIP

Najlepšie je viesť si stravovací denník a zapisovať si všetko, čo zjete a vypijete. Týmto spôsobom môžete zistiť, ktoré potraviny spúšťajú vaše príznaky. Zmiernite kožné ochorenie terapeutickým hladovaním.

Nejedením sa aktivujú telu vlastné liečivé sily a imunitný systém sa môže regenerovať. Už nie je neustále konfrontovaná s novými podnetmi, ktoré sa do mechanizmu dostávajú prostredníctvom potravy. To môže mať pozitívny vplyv na ekzémy a neurodermatitídu všeobecne. Je dôležité, aby ste sa nezačali len tak vzdávať jedla. Liečebný pôst je spojený s preventívnou a následnou starostlivosťou, ktorá by nemala prebiehať bez lekárskej starostlivosti.

Ako sa správne starať o podráždenú pokožku s neurodermatitídou?

DADO_SENS_-_Extroderm_Care_series_Pressformat_10119
Produktová línia EXTRODERM poskytuje suchej a citlivej pokožke upokojujúcu a hydratačnú starostlivosť.

Ak je vaša pokožka citlivá, začervenaná a napätá v dôsledku neurodermatitídy, ideálne sú jemné prípravky bez umelých látok. Cieľom radu starostlivosti EXTRODERM od DADO SENS je práve starostlivosť o citlivú a podráždenú pokožku. Žiadne produkty neobsahujú silikón ani živočíšne výťažky. Pôsobia protizápalovo, posilňujú prirodzenú odolnosť pokožky a pôsobia upokojujúco. S pantenolom, olejom zo semien inka a boráku lekárskeho a vitamínom F tiež zabraňujú prílišnému vysušovaniu pokožky v dôsledku neurodermatitídy. Neumývajte pokožku príliš často a nie príliš horúcou vodou. Oboje môže byť pri neurodermatitíde príliš agresívne a zvyšuje nepríjemné kožné prejavy. Ak máte na tvári neurodermatitídu, umyte si pleť ráno a večer vlažnou vodou alebo špeciálnym prípravkom (napr. čistiacim krémom EXTRODERM) a potom ju jemne utrite čistým uterákom.

VEDELI STE ŽE

Ak máte citlivú pleť, je ideálne používať len produkty z jednej rady starostlivosti. Pokožka sa tak môže optimálne prispôsobiť kombinácii účinných látok a minimalizuje sa riziko alergických reakcií a vzplanutia neurodermatitídy.

Odporúčané produkty
Súvisiace články