DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Prečo sú pleťové masky na tvár také dôležité aj pre citlivú či problémovú pleť?

Prečo sú pleťové masky na tvár také dôležité aj pre citlivú či problémovú pleť?

ZDRAVÁ POKOŽKA
21. októbra 2022

Pleťové masky môžu mať kľúčový význam pre zdravú pokožku. Aj keď nie každý ich používa, pre citlivú, problémovú, či začervenanú pleť môžu byť nepostrádateľné. Pleťové masky obsahujú koncentrované biologicky aktívne látky a vitamíny pre rýchle a cielené účinky.

Pleťové masky
Gesichtsmaske
Pleťové masky pomáhajú hydratovať, vyhladzovať a revitalizovať pokožku, čím prispievajú k jej mladistvému a sviežemu vzhľadu.

Pleťové masky ponúkajú extra dávku starostlivosti. Ukážeme, ako sa dajú cielene využiť pre zlepšenie kvality pleti. Zistite už teraz, ako môžete cielene používať pleťové masky, aby ste svojej pleti ponúkli extra porciu starostlivosti aj keď trpíte akné, či kuperózou alebo máte citlivú pleť.

Možno ste si všimli, že vaša pokožka sa správa trochu inak ako zvyčajne. Ak je veľmi suchá, zapálená alebo červená, môže byť obzvlášť citlivá na akýkoľvek tlak a trenie. Pokožka, ktorá je na pocit mierne horúca, napríklad s rosaceou alebo kuperózou, si nedokáže sama pomôcť. Aby sa citlivá pleť cítila dobre a bola ochránená, potrebuje obzvlášť intenzívnu špeciálnu dermokozmetickú starostlivosť v podobe pleťovej masky. Prípravky DADO SENS obsahujú špeciálne vegánske ingrediencie, ktoré dokážu pleti okamžite pomôcť.

Prečo masky na tvár používať aj pre citlivú pleť?

pletove-masky-1
Maska na citlivú pleť dokáže posilňovať ochranný plášť a vyhnúť sa ďalším podráždeniam

Masky na tvár sú navrhnuté tak, aby selektívne podporovali každodennú základnú starostlivosť o pleť. Obsahujú aktívne zložky vo vyššej koncentrácii ako bežné ošetrujúce produkty. V závislosti od účelu ich využitia, sú bohatšie alebo poskytujú viac vlhkosti. S touto extra porciou starostlivosti je pokožka zásobená cennými aktívnymi zložkami, je sviežejšia a jemnejšia. Ako často by ste mali masku pre citlivú pleť používať závisí od toho, čo vaša pleť momentálne potrebuje.

Existujú prípravky, ktoré upokojujú pokožku pri vypuknutí neurodermatitídy alebo rosacey. Iné môžete používať pravidelne, napríklad špeciálne pleťové masky na mastnú pleť, suchú pleť či vrásky.

Čo treba zvážiť pri výbere pleťovej masky na citlivú pleť ?

Ak máte citlivú pleť, je lepšie vyhnúť sa maskám s peelingovým efektom a maskám, ktoré počas pôsobenia stuhnú alebo sa odstraňujú za sucha, teda zlupujú sa.

Citlivá pokožka môže reagovať na vône podráždením. Najlepšie je preto použiť neparfumovaný prípravok. S maskami DADO SENS ste v bezpečí.

Ak je vaša pokožka náchylná na alergické reakcie a ľahko sa podráždi, potom je najlepšie kontaktovať náš zákaznícky servis a ozrejmiť si, ktorá maska ​​je pre vašu pleť vhodná.

Pred nanesením pleťovej masky si pleť dôkladne vyčistite, aby mohla optimálne absorbovať ošetrujúce látky.

Ak máte 2 tipy pleti, môžete masky na tvár vzájomne kombinovať

Multimasking, o čo ide?

Multimasking znamená, že maska ​​sa aplikuje na každú oblasť pokožky, ktorej zložky a účinok zodpovedajú príslušnej potrebe. V prípade citlivej zmiešanej pleti môžu byť napríklad líca veľmi suché a T-zóna, teda čelo, nos a brada, môže byť mastná a nečistá. Preto má zmysel použiť na jednej strane bohatú krémovú masku, prípadne aj masku proti vráskam a na druhej strane zlupovaciu masku na nečistú pleť.

TIP

Ak je okolie očí veľmi suché, môžete očný krém naniesť o niečo štedrejšie ako zvyčajne a nechať pôsobiť paralelne s pleťovou maskou. To isté platí pre oblasť pier.

Pleťová maska pre problematickú, mastnú pleť, akné a neskoré akné

PURDERM Pleťová maska s jemnou ovocnou kyselinou a bisabololom má ľahkú gélovú textúru. Jemne odstraňuje nečistoty pleti každého veku. Keďže prípravok neobsahuje žiadne obrusovacie čiastočky, môžete ho aplikovať aj na oblasti pokožky s pupienkami. Jemne uvoľňuje a otvára upchaté póry a zabezpečuje, že maz môže ľahšie odtekať. Maska má ošetrujúci účinok a je aj antibakteriálna. Zabraňuje tiež vzniku nových pupienkov, čiernych bodiek a zápalov spôsobených nečistotami.

DADO_SENS_PURDERM_WASCHCREME_Office_7405_1
Maska na problémovú pleť a akné eliminuje tvorbu mazu a vyrážky

Použitie: Masku naneste v tenkej vrstve na vyčistenú tvár, po 5 až 10 minútach odstráňte jemným uterákom a dostatočným množstvom vody. Používajte 2 až 3 krát týždenne.

Pleťová maska ​​na rosaceu, kuperózu a precitlivenú pleť

DADO_SENS_-_SENSACEA_FACIAL_MASK_3
Maska na začervenanú pokožku a kuperózu upokojuje podráždenie a posilňuje kapiláry

SENSACEA Pleťová maska je špeciálne určená na citlivú pokožku tváre so sklonom ku kuperóze, až po prvé príznaky rosacey. Obsahuje vysoko účinné ošetrujúce zložky sladké drievko, aloe vera a extrakty z červených rias, ktoré posilňujú steny kapilár. Pri pravidelnom používaní upokojujú podráždenú pokožku, ktorá je aj na dotyk príjemnejšia. Táto pleťová maska ​​zároveň rozmaznáva a hydratuje pokožku a redukuje začervenanie. Tiež príjemne chladí, takže pokožka je menej horúca.

Mimochodom: SENSACEA pleťovú masku môžete použiť aj na psoriázu a neurodermatitídu.

Použitie: Masku jemne naneste na vyčistenú tvár. Vyhnite sa oblasti očí. Nechajte pôsobiť 5 až 10 minút, potom opatrne odstráňte vlažnou vodou. Používajte 1 až 2 krát týždenne. Ak sa Vám nechce masku na noc zmývať, môžete ju jednoducho jemne vmasírovať a nechať pôsobiť až do rána.

Pleťová maska ​​pre zrelú, citlivú pleť, ktorá potrebuje regeneráciu

REGENERATION E Krémová pleťová maska je prispôsobená potrebám citlivej zrelej pleti s ektoínovým komplexom proti starnutiu, biotínom a koreňom sladkého drievka. Môžete ju použiť aj ako sprievodnú terapiu pri psoriáze či neurodermatitíde a dokonca aj pri pokožke náchylnej na alergie. Táto maska ​​sa nezmýva, ale zostáva na pokožke. Rozmaznáva vás extra porciou starostlivosti proti starnutiu, poskytuje upokojujúcu vlhkosť a redukuje vrásky.

DADO_SENS_-_REGENERATION_E_CREAM_MASK_Office_5985
Nezmývateľná anti-aging maska na tvár pre citlivú pokožku pracuje cielene pre pleť

Pleť sa upokojí a vyzerá vitálnejšie a sviežejšie. Maska tiež pôsobí proti predčasnému starnutiu pleti a podporuje ochranný systém pleti.

Použitie: Masku jemne naneste na vyčistenú tvár. Vyhnite sa oblasti očí. Po 10 až 15 minútach jemne vmasírujte, až kým pokožka masku úplne absorbuje. Používajte 1 až 2 krát týždenne.

Odporúčané produkty
Súvisiace články