Slnečná ochrana pre mastnú a aknóznu pleť

Slnečná ochrana pre mastnú a aknóznu pleť

PRODUKTOVÝ SVET
8. júna 2023

Mnoho ľudí, ktorí trpia akné, s opaľovacím krémom váha, pretože sa obávajú, že si upchajú póry a zhoršia stav pleti. Je to skutočne tak? Má slnko vplyv na stav mastnej a aknóznej pleti? A ako vybrať správny opaľovací krém na mastnú a aknóznu pokožku?

Slnečná ochrana pre mastnú a aknóznu pleť
Dizajn_bez_na_zvu_13_
Výber správneho opaľovacieho krému môže byť pre zlepšenie stavu pokožky obzvlášť dôležitý.

Hľadanie bezpečnej slnečnej kozmetiky je fuška, no pre ľudí s aknóznou a mastnou pleťou je to o to ťažšie. Pokožka je jedna z prvých vecí, ktoré si naše okolie všimne. Mnoho ľudí je skeptických, ak ide o výber opaľovacích produktov v prípade mastnej pleti či akné.

Čo spôsobuje slnko našej pokožke?

Slnko sa často spája so zlepšením stavu pokožky, naša pleť má po dovolenke krásne hnedastý odtieň, pleť pôsobí exotickejšie a čistejšie. Áno, skutočne slnko dokáže zlepšiť stav akné, avšak je to dočasný stav. Ľudia s mastnou pleťou veria, že slnečné lúče vysušia mastnú pleť a zabránia mastnote či akné. Dávalo by to zmysel - produkcia mazu je najčastejšou príčinou akné. Avšak vystavovanie sa UV žiareniu bez správnej ochrany však z dlhodobého hľadiska zhoršuje stav pleti a môže po zahojení akné zanechať tmavšie jazvy. Poškodzuje bunky vždy, keď sa vystavujeme UV žiareniu. Inak povedané, zatiaľ, čo sa možno radujete z ústupu akné, z dlhodobého hľadiska ste svojej pleti dopriali množstvo poškodených buniek.

3_1
Zlepšenie akné pod vplyvom UV žiarenia je dočasným efektom.

Ako vybrať ten správny opaľovací prostriedok pre mastnú aknóznu pleť?

1. Alfou omegou pre bezpečie nielen našej pleti ale aj zdravia sú bezpečné UV filtre. Z chemických filtrov najčastejšie spôsobujú dráždivú reakciu oktokrylén, oxybenzón a oktylmetoxycinamát. Preto sa vyhýbajte sa hlavne označeniam ako Ethylhexyl Methoxcinnamate, Benzophenone-3, Octocrylene, Homosalate.

2. Krém by mal byť nekomedogénny (neupchávajúci póry).

3. Ak na zložení vidíte parfum zbystrite pozornosť. V konvenčnej kozmetike sa považujú syntetické parfumy aj farbivá za sporné látky, ktoré pokožke nepomôžu, práve naopak, vyvolávajú dráždivé reakcie.

VEDELI STE, ŽE?

Alergické reakcie na slnko častokrát vznikajú z dôvodu nevhodného zloženia opaľovacieho krému a UV žiarenia, kedy pokožka reaguje červeným výsypom.

4. To isté platí pre silikóny. Silikóny vypĺňajú pokožku, v dôsledku čoho sa môže pokožka zdať síce hladšia, ale táto zložka je ťažko zmývateľná, upcháva póry a prispieva k tvorbe akné.

5. Voľte produkty bez obsahu tuku, či emugátorov, častokrát nazývané ako opaľovacie fluid, či opaľovací gél. Tieto slnečné produkty sú odľahčené o tukové zložky, preto sú vhodné nielen pre mastnú, aknóznu pokožku, ale aj pre ľudí trpiacich slnečnými alergiami.

6. Vyberajte produkty obsahujúce podporné látky – práve mastná a aknózna pleť potrebuje dvojitú dávku hydratácie. Prírodná slnečná kozmetika obsahuje upokojujúce, hydratačné látky, ktoré pokožku nielen chránia, ale majú množstvo ďalších dôležitých benefitov.

1_1
Všetky opaľovacie krémy DADO SENS obsahujú okrem ochranných filtrov aj hydratačné a antioxidačné látky.

Kvalitný opaľovací krém poskytuje viac než ochranu pred UV žiarením

Nadmerné UV žiarenie urýchľuje hrubnutie vrchnej časti kože, čo môže spôsobiť zablokovanie výstupov z pleťových pórov. Na mastnej pleti sa tak vytvárajú baktérie, zapaľujú akné a tvoria sa čierne bodky. Aj pred týmto vás môžu ochrániť hydratačné a ošetrujúce látky v opaľovacích krémoch. Ich pravidelná aplikácia zabezpečí, aby bola pokožka dostatočne hydratovaná a dýchala. Okrem toho obsahujú množstvo antioxidantov a pomáhajú udržiavať ochrannú bariéru pokožky.

VEDELI STE, ŽE?

Opaľovací krém od DADO SENS si môžete aplikovať na tvár i celé telo a zachováte pritom kompletnú starostlivosť.

Stavte na bezpečnú slnečnú starostlivosť

Dermokozmetika DADO SENS predstavuje spoľahlivú ochranu pred UV žiarením pre špecifické kožné problémy a zvýšenú citlivosť pleti. Upokojuje a regeneruje pokožku počas aj po slnení.

Všetky produkty z línie SUN obsahujú vzácny ektoínový komplex účinných látok, ktorý chráni pred poškodením buniek, podporuje prirodzenú ochranu pokožky a posilňuje jej ochranný systém.

Produkty značky DADO SENS sú bez sporných látok, bez silikónov, škodlivých UV filtrov, živočíšnych výťažkov či mikroplastov.

2_1
Opaľovacia kozmetika DADO SENS predstavuje dermatologickú slnečnú ochranu najvyššej kvality.
Odporúčané produkty
Súvisiace články