DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Stres a akné – upokojte sa, vyhnite sa vyrážkam

Stres a akné – upokojte sa, vyhnite sa vyrážkam

ZDRAVÁ POKOŽKA
17. apríla 2023

Trpíte akné? Kladiete si otázku, prečo sa musíte stretávať s akné aj v dospelosti? Dopriať si relaxáciu je dôležité nielen pre psychické zdravie, ale aj pre zdravie našej pleti. V tomto článku sa dozviete, ako súvisí akné so stresom a poskytneme vám rady, ako mu predísť.

Stres a akné – upokojte sa, vyhnite sa vyrážkam
Dizajn_bez_n_zvu-280
Stres a akné sú úzko prepojené a môžu vytvoriť začarovaný kruh.

Či už na to máme genetické predispozície alebo nie, mnoho z nás i v dospelosti s akné bojuje.

Počas úzkostných období je oveľa vyššia pravdepodobnosť, že sa stres prejaví aj na našej pokožke. Síce sa stresu mnoho z nás nastálo úplne zbaviť nemôžeme, môžeme podniknúť kroky na obmedzenie jeho prejavu na našej pleti.

Spôsobuje stres akné?

Všeobecne je dokázané, že stres priamo nespôsobuje akné, no môže ho výrazne zhoršiť a predĺžiť, ak už ho máme. Rany, vrátane akné, sa hoja pod stresom oveľa pomalšie. Môže sa stať, že je viditeľných viac vyrážok, pretože trvá dlhšie, kým sa každý pupienok počas stresového obdobia zahojí.

Čo v nás stres spôsobuje a ako to pôsobí na našu pleť?

Dizajn_bez_n_zvu-281
Stres môže mať negatívny vplyv na akné a výskyt kožných nečistôt.

Stres má nepriaznivé účinky na antimikrobiálnu obranu pokožky. Keď je pokožka namáhaná, stráca časť svojej schopnosti chrániť sa, pretože je narušená jej bariéra. V strese naše nadobličky uvoľňujú stresový hormón – kortizol. Jeho neočakávané uvoľňovanie v dôsledku stresu, môže nepríjemne prekvapiť náš organizmus, čo vedie k zvýšenej produkcii mazových žliaz.

To znamená, že pleť produkuje viac oleja a upcháva póry. Okrem toho kortizol znižuje prirodzenú produkciu kyseliny hyalurónovej. Nedostatok kyseliny hyalurónovej v pleti vyvoláva dehydratáciu, ktorá taktiež spúšťa produkciu prebytočného mazu.

VEDELI STE, ŽE?

Stres môže zvyšovať produkciu mazových žliaz a vyvolávať akné a vyrážky.

Stresové akné sa zvyčajne objavuje v najmastnejších oblastiach tváre a býva často sprevádzané výraznými príznakmi začervenania. Podobá sa na vyrážky, ktoré ste pravdepodobne dostali v tínedžerskom veku. Okrem tváre sa môže objaviť i na chrbte, hrudníku či krku.

Vypestujte si návyk na relaxáciu

Stres nemá žiadne benefity, no je často prirodzenou súčasťou nášho života. Preto je v neposlednom rade potrebné si dopriať dostatok spánku, relaxácie a vypestovať si návyky na jeho zmiernenie. Podarovať si prechádzku v prírode, či večernú vaňu už nemusí byť len očistou pre naše vnútro, ale môže byť i cestou k zdravej pleti.

Hľadajte spôsoby, ako predísť kolísaniu zdravia pleti v každodenných rituáloch

Nikdy nie je neskoro popracovať na lepšom a pravidelnom spánku, stravovaní (ovocie bohaté na vitamín A, E a C majú protizápalové účinky) či obmedziť kofeín a cukor.

Doprajte pokožke kvalitnú starostlivosť

Pokožka dospelých je náchylnejšia na hromadenie odumretých kožných buniek, čo zvyšuje množstvo baktérií. Aj preto sa odporúča obmedziť vytláčanie akné – baktérie tak môžete preniesť do okolitých oblastí kože.

Aby ste čo najúčinnejšie udržiavali pleť čistú, je dôležitá voľba správnych produktov. Rada produktov DADO SENS PURDERM bola špeciálne vyvinutá tak, aby šetrne zbavovala pokožku nečistôt, zabraňovala zápalu a liečila problematickú pleť.

Ako sme už spomínali, stres znižuje produkciu kyseliny hyalurónovej, preto by ste mali siahnuť i po produktoch, ktoré túto zložku obsahujú.

Výborným pomocníkom môže byť Ectoin fluid. Okrem hydratácie posilňuje aj ochranný systém pokožky, čiže je vhodnou prevenciou proti akné.

Dizajn_bez_n_zvu-282
Produkty PURDERM poskytujú problematickej pleti dôkladnú čistiacu starostlivosť.

Upravená a zdravá pokožka

Ak si neviete svoj všedný deň predstaviť bez make-upu, no zároveň máte pocit, že by mohol zhoršiť stav vášho akné, odporúčame siahnuť po dekoratívnej kozmetike DADO SENS HYPERSESITIVE. Nemusíte sa báť, že vaša pleť pod ňou nebude dýchať. Komplex ingrediencií Defensil Plus a čierna ríbezľa sa postarajú o to, aby vytvorili ochrannú bariéru a pokožku upokojili.

Dizajn_bez_n_zvu-283
Hypersenzitívny make-up pleť nezaťaží, neupcháva póry a dovoľuje pleti dýchať.
Odporúčané produkty
Súvisiace články