TOP 4 rastlinné látky v kozmetike, ktoré fungujú na opuchy a tmavé kruhy pod očami.

TOP 4 rastlinné látky v kozmetike, ktoré fungujú na opuchy a tmavé kruhy pod očami.

UDRŽATEĽNÁ KRÁSA
27. marca 2023

Mnoho ľudí trpí problémom očných vačkov alebo tmavých kruhov. Znižuje im to sebavedomie a celkovú kvalitu života. Tento problém sa vyskytuje zvyčajne okolo 40 rokov, ale môže sa vyskytnúť aj skôr. Vedci v spolupráci s dermatológmi DADO SENS sa rozhodli nájsť účinné riešenie v podobe očných produktov. Predstavíme vám ich v tomto článku.

TOP 4 rastlinné látky v kozmetike, ktoré fungujú na opuchy a tmavé kruhy pod očami.
Dizajn_bez_n_zvu-257

Keď sa spojí veda a príroda

Dermokozmetická prírodná značka DADO SENS v kombinácii s vedcami vyvinula inovatívne produkty očnej starostlivosti, ktoré obsahujú unikátny komplex aktívnych ingrediencií. Probalance očný fluid a Probalance očné obklady na citlivé oči, ktoré redukujú opuchy pod očami a zmierňujú tmavé kruhy. Sú vyvinuté na prírodnej báze bez obsahu parabénov, silikónov, bez syntetických farbív, vôní, konzervantov a živočíšnych výťažkov.

Ako vznikajú opuchy a tmavé kruhy pod očami?

Takmer žiadne tukové bunky a slabá kolagénová štruktúra sa podieľajú na tom, že pokožka v okolí očí je 5 – 10 x tenšia ako na zvyšku tváre. To je dôvod prečo depozitáre vody vo forme vačkov a kruhov pod očami sú viditeľné najmä v oblasti dolných viečok. Keď sa oslabí spojivové tkanivo v oblasti dolného viečka, tuk z očnej jamky sa môže vyduť dopredu, čo má za následok opuch viečka. Ďalšou príčinou opuchu je nahromadenie tekutiny v lymfatických cievach. Ak medzi prítokom a odtokom tekutiny v lymfatických cievach nie je rovnováha, hromadí sa v tkanivách a spôsobuje tzv. edém alebo opuch.

Keď sa koža stáva tenšia a znižuje sa hladina podkožného tuku, krvné a lymfatické cievky sa stávajú viac viditeľné cez kožu a vytvárajú tak vzhľad tmavých kruhov pod očami.

Slovakia-20
Tmavé kruhy pod očami sú často vyskytujúcim sa problémom, ktorý postihuje mnoho z nás.

TOP 4 rastlinné látky v kozmetike, ktoré fungujú na opuchy a tmavé kruhy pod očami

Až donedávna, účinky bylín a najmä exotických rastlín používaných na liečbu opuchov v oblasti očí neboli vedecky potvrdené. V konkrétnom prípade DADO SENS Probalance očného fluidu a Probalance očných obkladov, vplyv týchto 4 rastlinných látok bolo objavených ako účinných na lymfatickú priepustnosť krvných a lymfatických ciev. Sú vedecky potvrdené ako účinné.

1. Rebarbora (rheum palmatum)

V Číne bola rebarbora používaná ako medicínska rastlina už 4000 rokov. Má pozoruhodný ochranný účinok na bunky lymfatického cievok. Vylepšuje výmenu, tok tekutiny.

2. Bitter orange (citrus aurantium L.)

Bitter orange je citrusová rastlina. Je to ovocie podobné pomaranču, ale je horkejší a menší. Bitter orange je kríženec medzi grapefruitom a mandarinkou. Esenciálny olej v bitter orange je najdôležitejšou ingredienciou. Obsahuje triesloviny, horčiny a hesperedíny. Použitie hesperedínu dokázateľne zlepšuje funkciu kapilár. Slúži na liečbu žilových ťažkostí a prispieva k zvýšeniu lymfatickej drenáže. Vzhĺadom na tento účel, je tiež vylepšená výmena tekutiny v bunkách krvných a lymfatických ciev. Existujúce opuchy sú zredukované a ďalšej akumulácii vody zabránené.

3. Amarant (amaranth)

Ingrediencie z listov Amarantu obsahujú proteíny, minerály a taníny, ktoré posilňujú funkciu ochrannej bariéry cievnych a lymfatických buniek. Existujúce opuchy sú zredukované a kruhy pod očami zminimalizované.

4. Kofeín (kofein)

Kofeín je stimulačná látka obsiahnutá v nápojoch ako sú káva, čaj a energetické nápoje. V čistej forme je biely, bez vône, priehľadný prášok s horkastou chuťou. Kofeín pomáha odviesť naakumulovanú tekutinu a odstrániť vodu z tkanív. Toto spôsobuje okamžité zmiernenie opuchov. Zároveň kofeín stimuluje mikrocirkuláciu a spôsobuje redukciu opuchov a tmavých kruhov pod očami.

Tieto 4 rastlinné látky proti opuchom a tmavým kruhom pod očami nájdete v očných produktoch DADO SENS


PROBALANCE Očné obklady 4 x 2 ks

Ak máte tmavé kruhy pod očami a vás čaká dôležitý meeting alebo rande vyskúšajte Probalance očné obklady, ktoré sú najlepšou záchranou pre opuchy alebo tmavé kruhy pod očami. Botanický glykogén poskytuje dlhotrvajúcu vlhkosť, ktorá je posilnená použitím kyseliny hyalurónovej. Jačmeň ochladzuje a upokojuje citlivú pokožku a chráni ju pred voľnými radikálmi. Extrakt z kôry hodvábneho stromu redukuje tmavé kruhy a opuchy.

Dizajn_bez_n_zvu-186
Očné obklady Probalance sú určené na zredukovanie tmavých kruhov pod očami a opuchov.

TIP: Dajte Probalance očné obklady pred aplikáciou do chladničky a zabezpečíte tak vyšší efekt eliminácie očných opuchov a sviežosti.

Dizajn_bez_n_zvu-187
Bio Kofeín pomáha odviesť naakumulovanú tekutinu a odstrániť vodu z tkanív.

PROBALANCE Očné fluid na citlivú pokožku

Očné Fluid Probalance upokojuje citlivú oblasť okolo očí. Masážny aplikátor zdôrazní účinky produktu. Obsahuje účinné látky v bio kvalite ako napríklad makadamiový olej a organický bio kofeín, či amarant, ktoré redukujú opuch a posilňujú krvné cievy. Kozmetický prípravok má dermatologicky dokázané účinky pre viditeľnú redukciu tmavých kruhov a opuchov pod očami.

TIP: Na výrobkoch si všímajte si certifikačné symboly ako napr CSE, alebo EcoControl, ktoré potvrdzujú vysokú kvalitu a čistotu produktov, ale aj udržateľné konanie.

AKÉ SÚ VÝHODY DERMOKOZMETIKY DADO SENS ?

DADO SENS výrobok neobsahuje syntetické chemikálie a obsahuje iba čisté prírodné zložky.

Voľba clean beauty - čistej dermokozmetiky DADO SENS znamená vyhýbať sa toxínom a nebezpečným zložkám, ako sú sulfáty, parabény, PEG, silikóny, formaldehyd, umelé vône či ftaláty. Bezpečnosť a účinnosť je v prípade DADO SENS na prvom mieste!

Odporúčané produkty
Súvisiace články