DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Trápia vás tmavé kruhy pod očami ? Máme riešenie.

Trápia vás tmavé kruhy pod očami ? Máme riešenie.

ZDRAVÁ POKOŽKA
20. marca 2023

Trápia vás nepríjemné tmavé kruhy pod očami a hľadáte riešenie? Nezúfajte, nie ste sami. Existuje mnoho dôvodov, prečo sa môžu objaviť. V tomto článku sa dozviete niekoľko rád a tipov, ktoré vám pomôžu zmierniť alebo sa dokonca zbaviť tmavých kruhov pod očami.

Trápia vás tmavé kruhy pod očami ? Máme riešenie.
eye-2340806_1920
Tmavé kruhy pod očami sú tmavé alebo sfarbené oblasti kože pod očami, ktoré môžu mať mnoho príčin.

Okolie očí je kvôli mimike najviac zaťažovaná časť tváre. Tmavé kruhy pod očami sú častým problémom, ktorý postihuje mnoho ľudí. Aj keď to nie je vážna zdravotná choroba, môže to byť veľmi frustrujúce a môže to mať vplyv na váš vzhľad a sebavedomie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré príčiny tmavých kruhov pod očami a možnosti ich odstránenia.

Čo spôsobuje tmavé kruhy pod očami?

Jednou z najčastejších príčin tmavých kruhov je únava a starnutie. Ako starnete, koža pod očami sa začína uvoľňovať a rednúť, takže krvné cievy pod kožou môžu byť viditeľnejšie. To môže stmaviť vzhľad pod očami. Môžu sa vyvinúť aj vyhĺbené oblasti nazývané slzné žľaby. Slzné žľaby spôsobujú tiene, ktoré zvyšujú vzhľad opuchnutých očí.

Ďalšie príčiny tmavých kruhov pod očami

Existuje niekoľko príčin tmavých kruhov pod očami, medzi ktoré patrí:

  1. Genetika: Ak máte v rodine tendenciu k tmavým kruhom pod očami, je pravdepodobné, že sa s týmto problémom stretnete aj vy. Je preto potrebné očnému okoliu venovať viac starostlivosti aj prevencie v podobe kvalitných očných prípravkov špeciálne určených na opuchy a tmavé kruhy pod očami.
  2. Stres a nedostatok spánku: Pokiaľ sa chceme zobudiť so sviežim okolím očí, mali by sme venovať svojmu telu dostatočné množstvo relaxu aj spánku. Ak spíme málo, zhoršuje sa prietok tekutín v lymfatických a krvných cievach, čo sa prejavuje opuchom a výskytom tmavých kruhov pod očami
  3. Fajčenie alebo alkohol : Fajčenie ani alkohol nie je prospešné celkovo pre naše zdravie. V prípade tmavých kruhov môže nikotín v cigaretách odkysličovať našu krv a výrazne prispievať k tmavšiemu očnému okoliu. Kombinácia fajčenia a alkoholu pokožku nadmerne vysušujú a bránia jej správnemu okysličovaniu.
  4. UV žiarenie: Pod očami sa nachádza veľmi jemné tkanivo, ktoré je citlivé na UV žiarenie. Slnečné žiarenie rozkladá kolagén a elastín, čo vedie k vzniku opuchu pokožky, taktiež častý výskyt na slnku môže spôsobiť pigmentové škvrny. Počas opaľovania nezanedbávajte oblasť okolo očí a ideálne použite opaľovací krém bez chemických prísad s SPF minimálne 30.
  5. Pitný režim a strava : Upravte si pitný režim, vďaka ktorému sa dostane váš príjem a vylučovanie tekutín do rovnováhy, telo nebude vysmädnuté ale ani zadržiavať vodu. Správnou hydratáciou organizmu, zdravým stravovaním a dostatkom spánku je možné znížiť výskyt opuchov a tmavých kruhov.

NÁŠ TIP

Vylúčte potraviny s nadmerným obsahom sodíka ako sú čipsy, hranolčeky či údeniny, ktoré spôsobujú zadržiavanie vody v organizme a prispievajú k tvorbe opuchov, vrátane vačkov pod očami.

Dizajn_bez_n_zvu-185
Jednou z najčastejších príčin tmavých kruhov pod očami je únava a nedostatok spánku alebo narušený spánkový cyklus.

Tmavé kruhy pod očami signalizujú aj nedostatok vitamínov

Kruhy a vačky pod očami často upozorňujú na to, že máte v tele nedostatok vitamínov, minerálov a najmä že vám chýba železo. Chudokrvní ľudia (trpiaci anémiou, teda nedostatkom železa), majú často aj tmavé kruhy pod očami. Je dôležité si položiť otázku, či prijímate dostatok vitamínov a pozornosť venovať potravinám s vysokým obsahom vitamínu K (špenát, brokolica), ktoré stimulujú krvný obeh a znižujú výskyt viditeľných krvných ciev

NÁŠ TIP

Tmavé kruhy pod očami sú bežnou sťažnosťou ľudí všetkých vekových kategórií. Ak však tmavé kruhy pretrvávajú alebo alebo máte nadmerný opuch, určite sa porozprávajte so svojím lekárom. Môžu vám pomôcť zistiť, či nejde o zdravotný stav, ktorý si vyžaduje špeciálnu liečbu.

Ako odstrániť tmavé kruhy pod očami?

PROBALANCE Očné obklady 4 x 2 ks

Ak máte tmavé kruhy pod očami a vás čaká dôležitý meeting alebo rande vyskúšajte Probalance očné obklady, ktoré sú najlepšou záchranou pre opuchy alebo tmavé kruhy pod očami. Botanický glykogén poskytuje dlhotrvajúcu vlhkosť, ktorá je posilnená použitím kyseliny hyalurónovej. Jačmeň ochladzuje a upokojuje citlivú pokožku. Extrakt z kôry hodvábneho stromu redukuje tmavé kruhy a opuchy.

TIP: Dajte Probalance očné obklady pred aplikáciou do chladničky a zabezpečíte tak vyšší efekt eliminácie očných opuchov a sviežosti.

Dizajn_bez_n_zvu-186
Očné obklady Probalance sú určené na zredukovanie tmavých kruhov pod očami a opuchov.
Dizajn_bez_n_zvu-187
Bio Kofeín pomáha odviesť naakumulovanú tekutinu a odstrániť vodu z tkanív.

PROBALANCE Očné fluid na citlivú pokožku

Očné Fluid Probalance upokojuje citlivú oblasť okolo očí. Masážny aplikátor zdôrazní účinky produktu. Obsahuje účinné látky v bio kvalite ako napríklad makadamiový olej a organický bio kofeín, či amarant, ktoré redukujú opuch a posilňujú krvné cievy. Kozmetický prípravok má dermatologicky dokázané účinky pre viditeľnú redukciu tmavých kruhov a opuchov pod očami.


Odporúčané produkty
Súvisiace články