DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Zázrak menom ektoín, ktorý vás zbaví citlivosti, vrások aj akné v neskorom veku. Ako je to možné?

Zázrak menom ektoín, ktorý vás zbaví citlivosti, vrások aj akné v neskorom veku. Ako je to možné?

UDRŽATEĽNÁ KRÁSA
29. mája 2023

V kozmetickom priemysle sa veľmi zriedka stretnete so zložkou, ktorá očarí svojimi silnými účinkami a ekologickou stránkou zároveň. Reč je ektoíne, prírodnej zložke, ktorá sa označuje za multitalent. Ak ste o nej nepočuli, čítajte ďalej.

Zázrak menom ektoín, ktorý vás zbaví citlivosti, vrások aj akné v neskorom veku. Ako je to možné?
Dizajn_bez_na_zvu_1_
Ektoín je prírodná látka, ktorá má úžasné vlastnosti na ochranu buniek.

Čo je to ektoín?

Ektoín je prírodná látka, ktorá zachováva život mikroorganizmov žijúcich v extrémnych prírodných podmienkach ako sú slané jazerá, horúce sírne pramene či púšte s vysokými koncentráciami solí, UV žiarením a extrémnymi výkyvmi teplôt. Viete si predstaviť, že vďaka ektoínu tieto mikroorganizmy dokážu prežiť v podmienkach, ktoré sú jedny z najhorších na Zemi ? A viete prečo ? Pretože ektoín má vysokú schopnosť viazať vodu vo vnútri buniek, čím bráni rozkladu, resp. smrti buniek. A teraz si predstavte, že tento zázrak máte na pleti vy :), je to úžasný pocit bezpečia a ochrany pleti, verte nám.

TIP

ECTOIN Anti-aging fluid môže byť ľahká alternatíva denného aj nočného krému. Poskytuje intenzívnu hydratáciu, regeneráciu kožných buniek a podporuje prirodzenú odolnosť pokožky.

Pomocník v boji proti akné

Vzhľadom na to, že ektoín má silnú schopnosť viazať vodu, má schopnosť chrániť ľudský epitel pred alergénmi a škodlivými látkami. Aj preto je ektoín obľúbená zložka v kozmetike na problematickú pleť.

Ak pociťujete na vašej pokožke zapálené či hnisavé akné, môžete siahnuť po produkte obsahujúci ektoín, pokožku upokojí a zmierni opuchy, a to bez vedľajších účinkov. Svojimi ochrannými vlastnosťami urýchľuje hojenie akné a znižuje začervenanie a zápaly.

DADO_SENS_-_ECTOIN_Anti-Aging-Fluid_Pressformat_8166_1
Ectoin poskytuje pleti intenzívnu hydratáciu a posilňuje prirodzenú odolnosť pokožky.
5c8c5c17-6d36-4523-bb4c-786c5bffda3a
Ektoin fluid od značky DADO SENS je bez vôní, farbív, PEG, parafínu, silikónov, parabénov, konzevantov a živočíšnych výťažkov

Hydratačný zázrak

Práve pre jeho schopnosti viazať vodu je ektoín hydratačný zázrak na bunky kože. Pravidelné užívanie prípravkov s obsahom ektoínu napomáha predísť jej suchosti a šupinatosti. Po jeho nanesení pokožka ostáva hydratovaná na dlhú dobu, a to akákoľvek pokožka. Táto zvýšená hydratácia má totiž protizápalový charakter, preto je ektoín odporúčaný aj pri neskorom akné, kde je potrebné intenzívne hydratovať a zároveň pôsobiť protizápalovo. Ektoín tak svojimi vlastnosťami zvyšuje imunitu pleti, regeneruje, upokojuje, urýchľuje hojenie akné a znižuje začervenanie.

VEDELI STE, ŽE?

Cena ektoínu sa pohybuje v tisícoch eur za kilogram, preto je niekedy ťažké nájsť výrobok s označením obsahu ektoínu. Je veľmi cenný.

Ochrana pred UV žiarením

Ďalším účinkom na kožu je ochrana buniek pred poškodením UV žiarenia. Ako to dokáže? Ektoín chráni Langerhansove bunky (patria do imunitného systému kože) inak ako UV filtre. Kým UV filtre bránia prieniku UV žiarenia do kože, ektoín znižuje tvorbu voľných radikálov, ktoré sa tvoria po UV žiarení a poškodzujú bunky, a tým pokožku chráni proti poškodeniu. Dá sa tak povedať, že Ectoin fluid je skvelým pomocníkom hlavne pre všetkých, ktorý trpia citlivosťou, akné, či iným problémom pleti. Okrem skvelých hydratačných, protizápalových či anti-aging vlastností dokáže pleť aj silno chrániť proti poškodeniu z UV žiarenia. V prípade dovolenky, kedy sa priamo vystavujete slnečnému žiareniu je nevyhnutné aplikovať slnečný prípravok s UV filtrom, pretože samotný ektoín nechráni priamo pred UV žiarením, ale zmierňuje jeho následky.

Ochrana pred foto-agingom

Hydratácia, ochrana pred poškodením UV žiarenia a zrýchlená regenerácia buniek vedú k tomu, že dlhodobá a pravidelná aplikácia ektoínu dokázateľne chráni pred tzv. foto-agingom alebo fotostarnutím. Predčasné starnutie je spôsobené opakovaným vystavovaním pleti ultrafialovému žiareniu, predovšetkým zo slnka alebo z umelých zdrojov. Prejavuje sa tvorbou vrások, znižujúcou sa elasticitou kože a tvorbou pigmentových škvŕn.

Anti-aging účinok

Vďaka silným hydratačným, regeneračným a ochranným účinkom dokáže spomaliť starnutie. Pomáha pokožke redukovať výskyt vrások. Ako sme už spomínali vyššie, práve pre jeho schopnosť chrániť pokožku pred UV žiarením, pôsobí ako prevencia pred tzv. foto-agingom. Ektoín je skutočný multitalent, preto sa právom označuje za zlato kozmetického priemyslu.

DADO_SENS_-_ECTOIN_ANTI-AGING-FLUID_Internet_9274
Pred nanesením Ektoin fluidu je veľmi dôležitá očista pokožky. Pokožka by mala byť zbavená všetkých nečistôt, zvyškov mazu a make-upu.

Na svoje si prídu aj ekologicky uvedomelí

Ektoín je biologicky odbúrateľný a šetrný k životnému prostrediu, čo z neho robí skvelú voľbu pre ekologicky uvedomelých spotrebiteľov. Taktiež jedným z hlavných dôvodov, prečo je ektoín v kozmetike taký obľúbený je, že je veľmi dobre znášanlivý s inými zložkami.

TIP

Ektoín je jednou z hlavných zložiek anti-aging rady REGENERATION E na zrelú, citlivú pleť, ktorá potrebuje regeneráciu, no zároveň šetrné zloženie a účinnosť. V kombinácii s biotínom a zinkom dosahujú produkty REGENERATION E s obsahom Ektoinu krásne výsledky.

Odporúčané produkty
Súvisiace články