DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Zložením čistá kozmetika je cestou k zdravej pleti

Zložením čistá kozmetika je cestou k zdravej pleti

UDRŽATEĽNÁ KRÁSA
10. mája 2022

Všetky ženy chcú mať krásnu, vyživenú a hydratovanú pleť. Konvenčné kozmetické vychytávky sú trendové, ale ich dlhodobý vplyv na pleť je otázny. Ako zabezpečiť krásnu a zdravú pleť dlhodobo bez kontroverzií? Hľadajte alternatívy akou je aj certifikovaná prírodná kozmetika s overenými účinkami.

Zložením čistá kozmetika je cestou k zdravej pleti
certifikovana-prirodna-kozmetika
Zložením čistá kozmetika obsahuje prírodné zložky a je obohatená o dôležité živiny pre pokožku.

Všetky ženy bez ohľadu na vek spája to, že chcú vyzerať dobre, mať krásnu, vyživenú a hydratovanú pleť. Ženy sa chcú páčiť, a preto rady experimentujú a míňajú peniaze na rôzne kozmetické vychytávky. Je to pre ne prirodzené, ale spôsob, akým k týmto skrášľovacím procedúram pristupujú, veľakrát pleti prirodzený nie je. Konvenčné kozmetické značky či kozmetické úkony, ktoré sľubujú zázraky na počkanie, sú trendové, no ich vplyv na pleť z dlhodobej perspektívy je otázny, až kontroverzný. Pýtate sa, ako si zabezpečiť krásnu a zdravú pleť dlhodobo?

Čistou kozmetikou! Takou, ktorá sa zameriava na čistotu prísad, na jednoduchosť zloženia a silu prírody. Zložením čistá kozmetika je pre pleť bezpečná a efektívna, dodáva jej presne to, čo potrebuje, a zároveň to, čo je pleti prirodzené. Kvalitná prírodná kozmetika na tvár a telo je skutočne ideálnou voľbou pre zdravú a krásnu pokožku, a to na dlhý čas.

V čom je čisto prírodná kozmetika odlišná od tej bežnej v drogérii?

Kvalitná prírodná kozmetika sa drží hesla: Iba toľko prísad, koľko je nevyhnutné. Organizmus nezaťažuje toxickými a pre telo neprirodzenými látkami. Získavanie prísad prebieha kontrolovaným a jemným spôsobom, tak aby sa dosiahla čo najvyššia kvalita prírodných látok a zároveň nedochádzalo k poškodzovaniu životného prostredia. Kvalitný prírodný kozmetický výrobok je spravidla certifikovaný, čo znamená, že na celý proces výroby, ale aj na získavanie či pestovanie surovín, samotné spracovanie a výrobu, ba aj na distribúciu prírodných kozmetických produktov dohliada certifikačný orgán, ktorý kontroluje postupy a prísne štandardy pre certifikovanú prírodnú kozmetiku.

prirodne-zlozenie-produktov
Čisto prírodná kozmetika sa od bežne dostupnej kozmetiky v drogériách líši hlavne obsahom prírodných a syntetických zložiek.

Tieto certifikované kozmetické značky sú veľmi vyspelé v technológiách, vo výskumoch a v kozmetológii ako takej, preto vedia cielene formulovať zloženie a textúry produktov tak, aby boli šité na mieru pokožke tehotných žien, alergikov, problémovej pokožke s akné či rosaceou alebo citlivej pokožke. Na pokožke pracujú do hĺbky a stimulujú samoregeneračné a samoregulačné procesy, aby sa pleť dostala do rovnováhy a dosiahol sa tak želaný efekt zlepšenia jej stavu na dlhý čas.

VEDELI STE, ŽE...?

Syntetické konzervanty, vône, farbivá, parafíny, silikóny, emulgátory, mikroplasty, ftaláty, syntetické glykoly, minerálne oleje predstavujú iba časť prísad bežných kozmetických produktov, ktoré pleti nie sú prirodzené a zároveň sú ľudskému organizmu cudzie. Na pokožke môžu vytvoriť „ťažko priepustný film“ a zabrániť tak jej vyživeniu, napríklad aj v podobe hydratácie. Tá je pritom nesmierne dôležitá pre každý typ pleti či jej aktuálny stav.

Prečo práve certifikovaná prírodná kozmetika?

1. Vyhnete sa podráždeniu

Ak má byť vaša starostlivosť o pleť efektívna, čo sa týka výsledkov aj zdravia pokožky, prečo potom siahať po produktoch obsahujúcich umelé chemikálie, vône, farbivá, konzervačné látky a parabény? Používanie kozmetiky s týmito zložkami môže spôsobiť podráždenie a poškodenie pokožky, najmä ak máte citlivú pleť. Ak je výrobok klasifikovaný ako prírodný, nemal by obsahovať žiadne syntetické zložky. Naopak, základom čistých prírodných prípravkov sú prírodné oleje a rastlinné výťažky podobné látkam v ľudskej koži a práve z tohto dôvodu sú čisto prírodné kozmetické produkty veľmi dobre tolerované a vhodné aj na pleť s výnimočnými potrebami.

TIP:

Pri aplikácii krému na kožu dbajte na to, aby ste nepoužívali krémy s obsahom parabénov – ide o syntetické konzervačné látky, ktoré predlžujú trvanlivosť produktu. Hoci v súčasnosti neexistuje dôkaz, že parabény sú spojené s rakovinou, je potrebné mať na pamäti, že môžu zostať v tkanive a ľudskom organizme. Uprednostnite výrobky s prírodnými prísadami aj konzervantmi.

zlozenim-cista-kozmetika
Zloženie certifikovanej kozmetiky je zvyčajne obohatené o prírodné zložky ako oleje, bylinky a výťažky z rastlín.

2. Lepšia pre vaše celkové zdravie

Keďže pokožka je považovaná za bariéru, ktorá bráni toxínom prenikať do nášho tela, ich aplikácia priamo na ňu môže zvýšiť riziko, že sa dostanú do krvného obehu. Tieto škodlivé chemikálie môžu predstavovať hrozbu pre vaše vnútorné orgány, čo môže v konečnom dôsledku zvýšiť pravdepodobnosť negatívnych účinkov na zdravie. Preto čím viac neprirodzených produktov používate, tým vyššie toxické koncentrácie sa môžu dostať do vášho tela a spôsobiť problémy. Zistilo sa, že obmedzenie týchto produktov zlepšuje nielen fyzické, ale aj duševné zdravie a pohodu prostredníctvom starostlivosti o seba a duševného pokoja.

3. Šetrí planétu

Čisto prírodné produkty neobsahujú sulfáty, ktoré sa často nachádzajú v iných výrobkoch starostlivosti o pleť a kozmetických výrobkoch, pretože slúžia ako čistiaci agent. Sulfáty sa vyrábajú z ropy, ktorá je popredným producentom skleníkových plynov. Vyhýbanie sa používaniu produktov so síranmi môže pomôcť zachovať prírodné prostredie, morský život a voľne žijúce živočíchy pre budúce generácie.

4. Bez krutosti

Mnohé produkty starostlivosti o pleť a kozmetické výrobky sú často testované na zvieratách, čo im spôsobuje zbytočné utrpenie. Aj keď sa niektoré značky pri uvádzaní na trh prezentujú ako „bez krutosti“, pretože priamo netestujú na zvieratách, neznamená to, že zložky, ktoré používajú vo svojich produktoch, takto testované neboli. Vlády zaviedli zákazy testovania na zvieratách, ale mnohé z nich majú medzery. Jediný spôsob, ako zabezpečiť, aby produkty, ktoré používate, boli 100 % bez krutosti, je vybrať si prírodné, čisté produkty na starostlivosť o pleť.

prirodna-kozmetika-na-tvar
Zložením čistá kozmetika je často vyrábaná v menších sériách a s dôrazom na ekológiu a udržateľnosť.

Zloženie má jasný zámer

Bez ohľadu na typ kozmetického produktu by mali ruka v ruke kráčať čistota zloženia a účinnosť. Ani relatívne zdravá pokožka však nie je zárukou, že sa na nej niektorý z kozmetických produktov z každodennej starostlivosti neprejaví negatívne. Prečo? Ak bežná kozmetika obsahuje chemické látky, tieto nie sú kompatibilné s ľudskou kožou, avšak rastlinné extrakty z prírodnej kozmetiky sú s ňou v príbuzenskom vzťahu, a preto majú schopnosť podporiť a stimulovať prirodzené biologické procesy v pleti, urýchľovať jej hojenie, spomaľovať starnutie a chrániť ju pred škodlivými vplyvmi životného prostredia. V prípade dermokozmetiky, ktorá je bio, ide dokonca o dosiahnutie samoregulácie funkcií pokožky. To je dôvod, prečo treba pleti dopriať presne to, čo sama chce.

Odporúčané produkty
Súvisiace články