DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Anti-aging pre citlivú pleť - dvakrát náročnejšia starostlivosť

Anti-aging pre citlivú pleť - dvakrát náročnejšia starostlivosť

ZDRAVÁ POKOŽKA
2. augusta 2022

Ochrana citlivej pokožky pred vznikom vrások a predčasným starnutím vyžaduje veľkú dávku jemnosti. Ak máte jemnú, senzitívnu pokožku náchylnú na alergie, alebo suchú pokožku, prejaví sa to urýchleným starnutím a vráskami. Ako tomu zabrániť ? Prečítajte si v našom článku.

Anti-aging pre citlivú pleť
anti-aging_na_citliv_ple_
Obzvlášť citlivá pokožka produkuje menej kolagénu a elastínu.

Poznáte to, v niektorých dňoch je jednoducho pleť natoľko podráždená a začervenaná, že sa bojíte na ňu naniesť čokoľvek. Začervenanie, pálenie a naše nedokonalosti však rozhodne nie sú príjemné. O rande či práci, kde chceme vyzerať dobre, ani nehovoríme. Jediné, čo si prajeme je upokojenie pleti, cítiť sa a vyzerať dobre.

zrela-pokozka-blog-1
Krém proti vráskam pre citlivú pleť si vyžaduje špeciálny prístup.

Keď citlivá pleť začne viditeľne starnúť, spoja sa dve potreby: pleť potrebuje upokojujúcu starostlivosť a tiež starostlivosť proti starnutiu, ktorá si čo najdlhšie zachová mladistvý jas. Efektívna starostlivosť, ktorá spĺňa obe potreby, je skutočná chôdza po tenkom lane. Pretože bežný, výživný krém na tvár proti vráskam, ktorý má dobré účinky na normálnu pleť, môže obsahovať účinné látky, na ktoré vaša citlivá pokožka reaguje podráždene. Menej viditeľné vrásky, začervenanie, pocity pnutia či svrbenia – tieto pocity nemá rád nikto. Keďže starnutie pokožky je u citlivej pokožky obzvlášť zreteľné oveľa skôr – určite od 30. rokov – je obzvlášť dôležitá včasná a účinná starostlivosť proti starnutiu. Obzvlášť citlivá pokožka produkuje menej kolagénu a elastínu.

Bez týchto podporných vlákien sa stáva tenšou a už nie je taká vitálna a odolná. Kožná bariéra je oslabená.

zrela-plet-blog
Starostlivosť by mala byť zameraná na posilnenie vlastnej ochrany a obranyschopnosti pokožky a napnutie pokožky.

KTORÁ STAROSTLIVOSŤ PROTI STARNUTIU PLETI JE VHODNÁ PRE CITLIVÚ POKOŽKU TVÁRE?

Pri starostlivosti o citlivú zrelú pleť je v prvom rade dôležité, aby boli jednotlivé zložky produktov k pokožke šetrné, poskytovali jej dostatok vlhkosti a zároveň dokázali vyvinúť anti-aging efekt. Výborné zložky sú ektoín, biotín, kyselina hyalurónová, pantenol, bisabolol, vitamíny a cenné rastlinné oleje a vosky. Starostlivosť by mala byť zameraná na posilnenie vlastnej ochrany a obranyschopnosti pokožky a spevnenie pokožky. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak sa o svoju pleť budete naozaj dôsledne starať zladenými prípravkami. Preto odporúčame používať komplexnú dermatologickú starostlivosť špeciálne vyvinutú pre citlivú a zrelú pleť bez obsahu syntentických látok, vôní, farbív. Ideálne sa zamerať na také produkty, ktoré už obsahujú Ectoinový anti-aging komplex, ktorý sa šetrne stará o pokožku, no zároveň poskytuje intenzívnu regeneráciu a anti-aging efekt jemnej a citlivej pleti.

VEDELI STE ŽE

Ectoín je unikátna prírodná zložka, ktorá zásobuje pokožku vlhkosťou, a tak pôsobí proti vráskam a pleť spevňuje. Ectoín zároveň podporuje prirodzenú ochranu buniek a tiež tlmí zápaly. Biotín a zinok podporujú účinok proti starnutiu v Ektoín komplexe.

Akú základnú starostlivosť proti starnutiu potrebuje citlivá zrelá pleť?

Najlepšie je zostaviť si rutinnú starostlivosti tak, aby bola pokožka v každom kroku rutinnej starostlivosti chránená pred podráždením a predčasným starnutím. Kroky 1-3 sú nutnosťou, ďalšie kroky starostlivosti podporujú potreby jednotlivých oblastí pokožky alebo nie sú potrebné každý deň.

Krok 1 by malo byť vždy jemné, ale zároveň bohaté čistenie, ktoré nevysušuje pokožku a zachováva jej ochranný kyslý plášť. Odporúčame čistiace mlieko REGENERATION E s ektoínom, biotínom, zinkom a výťažkom z koreňa sladkého drievka, ktoré dôkladne a šetrne zbavuje citlivú pleť znečistenia z prostredia a od vlastných metabolických produktov pleti.

Krok 2 je zvlhčenie pokožky.

Denný alebo nočný krém sa tak môže lepšie vstrebať a zvýšiť jeho účinok. Odporúčame použiť buď spevňujúce hydratačné sérum REGENERATION E alebo upokojujúci, protizápalový gél na tvár REGENERATION E.

DADO_SENS_-_REGENERATION_E_Serum_and_Gel_Office_6003
Regeneration E sérum na citlivú, zrelú pleť má koncentrovanejšie zloženie ako pleťový gél.

Krok 3 je anti aging krém na deň alebo noc. Ideálne obsahuje aktívne zložky, ktoré pokožku jemne hydratujú, napínajú a vyhladzujú. Cez deň je v popredí ochrana pleti, v noci intenzívna regenerácia. Denný a nočný krém od REGENERATION E sa v tomto smere výborne dopĺňajú. Pre mastnú pleť je možné použiť gél na tvár namiesto výživného denného krému.

DADO_SENS_-_REGENERATION_E_Day_Cream_and_Night_Cream_Original_6708
Pri citlivej zrelej pleti je dôležité používať denný aj nočný krém anti-aging určený pre tento typ pleti.

Ak chcete svojej anti-aging starostlivosti dopriať ešte viac, doplňte do svojej rutinnej starostlivosti Ektoín fluid. Podporuje prirodzenú vitalitu kožných buniek, redukuje vrásky, vyhladzuje pleť a posilňuje ochranný systém pokožky.

Odporúčané produkty
Súvisiace články