anti-aging

Anti-aging pre citlivú pleť - dvakrát náročnejšia starostlivosť

Make-up na akné, či citlivú, podráždenú pleť je často krát problém. Poznáte to, v niektorých dňoch jednoducho make-up neprichádza do úvahy. Začervenanie, vyrážky a naše nedokonalosti však rozhodne nechceme ukazovať celému svetu. Na rande alebo v práci chceme vyzerať dobre, zdvihne nám to náladu a sebavedomie, aj keď len na pár hodín. Ale je používanie make-upu vhodné aj v prípade, že nás trápi akné? Neuškodíme si tým ešte viac?

Bežný konvenčný make-up zvyčajne príliš zaťažuje citlivú pleť: začervenanie, vyrážky, pupienky alebo pustuly, ktoré skutočne chcete skryť, sa môžu zhoršiť už po jednej aplikácii. Bežné make-upy obsahujú umelé látky, farbivá, silikóny, či konzervanty, ktoré predstavujú riziko pre citlivú pleť. Jeho zložky môžu dokonca prispieť k zvýšenej činnosti mazových žliaz a upchávaniu pórov, či zahriatiu pokožky, zvýšenému začervenaniu a podráždeniu, čím sa stav sa môže ešte viac zhoršiť.

Účinná ochrana citlivej pokožky pred predčasným starnutím si vyžaduje veľkú dávku jemnosti. Zistite, ako je možné zabezpečiť starostlivosť proti starnutiu dokonca aj pre pokožku náchylnú na alergie alebo veľmi suchú pokožku. Keď citlivá pleť začne viditeľne starnúť, spoja sa dve potreby: pleť potrebuje upokojujúcu starostlivosť a tiež anti-aging starostlivosť proti starnutiu. Efektívna starostlivosť, ktorá spĺňa obe potreby, môže byť skutočne chôdzou po tenkom ľade. Nakoľko bežný, výživný krém na tvár proti vráskam, ktorý má dobré účinky na normálnu pleť, môže obsahovať účinné látky, na ktoré vaša citlivá pokožka reaguje podráždene. Výsledkom môže byť začervenanie pokožky, pocity pnutia či svrbenia – takéto prejavy nemá rád nikto. Keďže starnutie pokožky je u citlivej pokožky obzvlášť výrazné – je obzvlášť dôležitá včasná a účinná starostlivosť proti starnutiu. Práve citlivá pokožka produkuje menej kolagénu a elastínu a bez týchto podporných vlákien sa stáva tenšou, menej vitálnou a odolnou. Kožná bariéra sa oslabuje.

KTORÁ STAROSTLIVOSŤ PROTI STARNUTIU PLETI JE VHODNÁ PRE CITLIVÚ POKOŽKU TVÁRE?

Pri starostlivosti o citlivú zrelú pleť je v prvom rade dôležité, aby boli jednotlivé zložky produktov k pokožke šetrné, poskytovali jej dostatok vlhkosti a zároveň dokázali vyvinúť anti-aging efekt. Výborné zložky sú ektoín, biotín, kyselina hyalurónová, pantenol, bisabolol, vitamíny a cenné rastlinné oleje a vosky. Starostlivosť by mala byť zameraná na posilnenie vlastnej ochrany a obranyschopnosti pokožky a napnutie pokožky. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak sa o svoju pleť budete naozaj dôsledne starať zladenými prípravkami. Preto odporúčame používať komplexnú dermatologickú starostlivosť špeciálne vyvinutú pre citlivú a zrelú pleť bez obsahu syntentických látok, vôní, farbív. Ideálne sa zamerať na také produkty, ktoré už obsahujú Ectoinový anti-aging komplex, ktorý sa šetrne stará o pokožku, no zároveň poskytuje intenzívnu regeneráciu a anti-aging efekt jemnej a citlivej pleti.

VEDELI STE ŽE

Ectoín je unikátna prírodná zložka, ktorej obsah nájdete len v málo produktoch, pretože je vzácny a drahý. Túto látku vytvárajú baktérie, aby sa chránili pred náročnými podmienkami prostredia. Táto zložka zásobuje pokožku vlhkosťou, a tak pôsobí proti vráskam a pleť spevňuje. Ectoín zároveň podporuje prirodzenú ochranu buniek a tiež tlmí zápaly. Biotín a zinok podporujú účinok proti starnutiu v Ektoín komplexe.

Akú základnú starostlivosť proti starnutiu potrebuje citlivá zrelá pleť?

Najlepšie je zostaviť si rutinnú starostlivosti tak, aby bola pokožka v každom kroku rutinnej starostlivosti chránená pred podráždením a predčasným starnutím. Kroky 1-3 sú nutnosťou, ďalšie kroky starostlivosti podporujú potreby jednotlivých oblastí pokožky alebo nie sú potrebné každý deň.

Krok 1 by malo byť vždy jemné, ale zároveň bohaté čistenie, ktoré nevysušuje pokožku a zachováva jej ochranný kyslý plášť. Odporúčame čistiace mlieko REGENERATION E s ektoínom, biotínom, zinkom a výťažkom z koreňa sladkého drievka dôkladne a šetrne zbavuje citlivú pleť znečistenia z prostredia a od vlastných metabolických produktov pleti.

Krok 2 je zvlhčenie pokožky.

Denný alebo nočný krém sa tak môže lepšie vstrebať a zvýšiť jeho účinok. Odporúčame použiť buď spevňujúce hydratačné sérum REGENERATION E alebo upokojujúci, protizápalový gél na tvár REGENERATION E

Krok 3 je anti aging krém na deň alebo noc. Ideálne obsahuje aktívne zložky, ktoré pokožku jemne hydratujú, napínajú a vyhladzujú. Cez deň je v popredí ochrana pleti, v noci intenzívna regenerácia. Denný a nočný krém od REGENERATION E sa v tomto smere výborne dopĺňajú. Pre mastnú pleť je možné použiť gél na tvár namiesto výživného denného krému.

Ak chcete svojej anti-aging starostlivosti dopriať ešte viac, doplňte do svojej rutinnej starostlivosti Ektoín fluid. Podporuje prirodzenú vitalitu kožných buniek, redukuje vrásky, vyhladzuje pleť a posilňuje ochranný systém pokožky.

ODPORÚČANÉ PRODUKTY