DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Ako najlepšie zakryť akné a nalíčiť problematickú pleť ?

Ako najlepšie zakryť akné a nalíčiť problematickú pleť ?

PRODUKTOVÝ SVET
20. apríla 2023

Nalíčená tvár je pre mnohé z nás neoddeliteľnou súčasťou každodennej rutiny. Hlavne, ak ide o problematickú pleť so sklonom k akné, môže byť výber správneho make-upu kľúčový, nielen kvôli vzhľadu, ale aj jeho vplyvu na výsledný stav pleti.

Ako najlepšie zakryť akné a nalíčiť problematickú pleť ?
Dizajn_bez_n_zvu-299

Nájdite pre vašu pleť to pravé

Ak máte citlivú pokožku so sklonom k akné, nemusíte sa nevyhnutne vzdať make-upu, ale možno budete musieť vyskúšať viac zložení, kým nájdete ten, ktorý neubližuje vašej pleti a pomáha vytvárať ochrannú bariéru. Aj citlivá pokožka často trpí akné a zároveň túži po dokonalom make-upe, kľúčom je výber toho správneho.

Zbystrite pozornosť pri zložení

Kontrola zloženia produktu je pri problematickej pleti obzvlášť dôležitá. Ak chcete, aby pleť produkty dobre znášala, vyhľadávajte prírodnú, nekomedogénnu (neblokujúcu póry), protizápalovú bio dekoratívnu kozmetiku a vyhnite sa nasledovným:

1. Syntetické vône

Často ukryté na etiketách pod názvom „parfum“. Môžu v sebe ukrývať množstvo chemických látok nebezpečných pre vašu pleť. Syntetické parfumácie sa radia medzi produktmi petrochemického priemyslu a nemajú okrem vonného efektu v produkte žiadny iný prínos.

Sú jednou z hlavných príčin akné – pre citlivú pokožku obzvlášť nebezpečné, môžu spôsobiť svrbenie, pľuzgiere, škvrny, vysúšanie a predčasné starnutie. V prípade prírodnej certifikovanej kozmetiky môžete nájsť na etikete tiež názov „parfum“ alebo „aroma“ či „fragrance“, ale pozor tieto vône sú výhradne prírodného pôvodu získané z rastlín.

Dizajn_bez_n_zvu-293
Syntetické vône sú vytvorené umelo pomocou chemických zlúčenín.

Prírodné extrakty pôsobia nielen ako aromatická zložka, ale podporujú celkový pozitívny účinok výrobku.

Nájdete ako: parfum/aróma,linalool,citronellol,cinnamal,limonene,geraniol,eugenol

2. Silikóny

Dizajn_bez_n_zvu-296
V makeupoch sa silikóny používajú na zlepšenie textúry, rozotierateľnosti a mazľavosti.

Mnoho produktov obsahuje silikóny – zľahčujú rozotierateľnosť (obzvlášť make-upov) ponoria sa do pórov, vyplnia ich, dôsledkom čoho pleť vyzerá hladšie. No z dlhodobého hľadiska i po umytí môžu ostať v póroch a upchať ich. Sú ťažšie umývateľné – odpudzujú vodu, čo spôsobuje, že sa nedajú ľahko opláchnuť.

Zachytávajú mastnotu, odumreté bunky a nepriaznivo pôsobia na hormonálnu rovnováhu. Môžu v danej chvíli pleť spríjemniť a zjemniť, ale neprispievajú k dlhodobému zdraviu a zlepšeniu pokožky. Okrem toho silikóny nie sú pleťovo kompatibilné s ľudskou kožou, pôsobia na pleti ako plastická fólia, pleť nedýcha a do pár hodín sa leskne.

Nájdete ako: dimetikon, cyklometicón, cyklohexasiloxán, metikon cetearylu, cyklopentasiloxán

3. Ftaláty

Skupina chemikálií známych ako zmäkčovadlá, spojivá a rozpúšťadlá. Môžu narušiť hormonálnu rovnováhu, čo prispieva k zhoršeniu stavu akné.

Nájdete ako: Dietylftalát, dimetylftalát, dizobutylftalát


4. Konzervačné látky – formaldehyd a látky uvoľňujúce formaldehyd

Spôsobujú kožné problémy, podráždenie očí, pri vysokých hladinách sa spájajú s rakovinou.

Nájdete ako: DMDM ​​hydantoín, polyoxymetylén, diazolidinylmočovina, bromopol, imidazolidinylmočovina, glyoxal, metenamín, quaternium-15 a hydroxymetylglycinát sodný, dimetyl-dimetyl (DMDM), 2-bróm-2-nitropropán-1,3-diol (bromopol), metylénglykol,

5. Polyetylénglykoly alebo zlúčeniny PEG

PEG sú zosiľňovače, ktoré umožňujú kozmetike ľahšie vstrebávanie. Polyetyléglykoly zvyšujú schopnosť toxínov prenikať pokožkou, spôsobujú podráždenie, systémovú toxicitu a precitlivenosť.

Nájdete ako: PEG, polyetylénglykol, polyetylénoxid, polyoxyetylén

Správna rutina

Dizajn_bez_n_zvu-294
Skincare rutina sa zvyčajne skladá z niekoľkých krokov, ktoré majú za cieľ udržať pleť zdravú a krásnu.

Ak ste už našli make-up, ktorý je vhodný pre vašu pleť, nepoľavujte na večernej rutine. Ak svoju pleť každý večer nezbavíte make-upu, riskujete pôsobenie voľných radikálov, ktoré rozkladajú zdravý kolagén, čo spôsobuje predčasné starnutie. Okrem starnutia môže vynechanie večernej rutiny zhoršiť nerovnomerný tón pleti. Vaša pleť sa v noci regeneruje, preto je dôležité zanechať ju večer čistú, aby nemusela bojovať s látkami, ktoré sú jej neprirodzené.

VEDELI STE, ŽE?

Spať s nečistou problematickou pleťou či dokonca make-upom, ktorý upcháva póry je pre problematickú pleť obrovský šok, z ktorého sa bude pokožka spamätávať a regenerovať dlhšie.

Tipy, ako efektívne prekryť vyrážky, fľaky po akné či popraskané cievky

1. Dôkladne si umyte tvár

Základom je príprava pleti – dôležité je sa zbaviť odumretej pokožky a uvoľniť upchané póry.

2. Na vyčistenú tvár naneste pleťový krém alebo fluid, ideálne s čistým prírodným zložením

Hydratácia pomáha predísť vzhľadu suchej pokožky a odlupovania, ktoré sa vyskytuje pri hojení akné. Hydratačný krém nechajte pôsobiť niekoľko minút.

3. Naneste korektor a make-up

Šetrne a ľahkými ťahmi naneste prírodný korektor, aby ste sa vyhli podráždeniu pupienkov.

Následne rozotrite prírodný make-up končekmi prstov tak, aby nezostali žiadne viditeľné prechody. Zabezpečíte si tak zdravý a prirodzený vzhľad bez strachu, že vám vzniknú nové nedokonalosti.

Dizajn_bez_n_zvu-297
Hypersenzitívny korektor pre uvoľnenú krásu citlivej, stresovanej a mierne začervenanej pleti.

TIP: Na základné prekrytie problematických oblastí vám môže postačiť iba jeden produkt Hypersenzitívny korektor DADO SENS:

  • žltý odtieň – prekryje fialové/tmavé kruhy pod očami či presvitajúce žilky
  • zelený – neutralizuje začervenanie
  • béžový – vyrovnáva farebné nedokonalosti a zakrýva vrásky
Odporúčané produkty
Súvisiace články