DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Alantoín - prírodný zázrak na výživu a ochranu pokožky

Alantoín - prírodný zázrak na výživu a ochranu pokožky

UDRŽATEĽNÁ KRÁSA
30. augusta 2023

Alantoín je zložka, ktorá sa používa na zmiernenie podráždenia či citlivosti. Vyniká mnohými vlastnosťami – má totiž schopnosť chrániť pokožku pred podráždením či zapálení rán. No tam jeho účinky zďaleka nekončia. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tejto zázračnej ingrediencii.

Alantoín - prírodný zázrak na výživu a ochranu pokožky
MAGAZ_N_Allantoin_DDS_800_600_px_
Alantoín je zložka s minimálnym rizikom alergickej reakcie.

Čo je alantoín?

Alantoín je prirodzene vyskytujúca sa látka v niekoľkých druhoch rastlín, no dá sa extrahovať aj zo živočíšnych zdrojov. V prípade nevegánskej kozmetiky sa získava z lariev mušky Lucilia sericata. Náš alantoín, ktorý používame v kozmetike DADO SENS, je vegánsky a získava sa z kombinácie hadomoru španielskeho, kostihoju a pagaštanu konského.

Alantoínu sa, napriek svojim výnimočným účinkom, nevenuje dostatočná pozornosť, aj keď je prírodný zázrak pre citlivú či aknóznu pokožku. Čítajte ďalej a dozviete sa o tejto zázračnej látke viac.

Magaz_ny_tvorec
Alantoín používaný v DADO SENS je vegánsky.

Jedna aktívna zložka pre mnohé potreby pleti

1. Upokojuje pokožku
Alantoín má protidráždivé a protizápalové vlastnosti, vďaka čomu je účinný pri upokojení a upokojení pokožky. Môže pomôcť znížiť začervenanie, podráždenie a svrbenie, vďaka čomu je užitočný pre citlivú alebo poškodenú pokožku.

2. Regeneruje kožné bunky
Alantoín podporuje regeneráciu kožných buniek, čo môže byť prospešné pre hojenie rán a obnovu poškodenej kože. Pomáha pri odstraňovaní odumretých kožných buniek, čo vedie k hladšej a omladenejšej pleti.

Allantoin
Zázračné vlastnosti alantoínu sú známe už od 12. storočia.

3. Hydratuje
Táto zlúčenina má hydratačné vlastnosti a pomáha zlepšovať schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť, udržuje ju hydratovanú a zabraňuje vysúšaniu.

4. Má exfoliačný účinok
Alantoín môže pomôcť pri miernej exfoliácii, podporuje odstránenie odumretých kožných buniek a podporuje zdravšiu štruktúru pokožky.


5. Redukuje jazvy
Vzhľadom na svoju úlohu pri regenerácii buniek môže alantoín časom pomôcť znížiť výskyt jaziev. Čo je jedným z dôvodov, prečo je obľúbený v produktoch starostlivosti o aknóznu pleť.

6. Bojuje proti starnutiu
Niektoré štúdie naznačujú, že alantoín môže mať účinky proti starnutiu. Drží kožné bunky pohromade, zlepšuje elasticitu a celkovú pevnosť pokožky.

V týchto produktoch je alantoín jednou z hlavných zložiek

Vzhľadom na vynikajúce vlastnosti alantoínu pri hojení rán a celkovej obnove buniek, je obľúbenou zložkou v produktoch starostlivosti o mastnú a problematickú pokožku. Nájsť ho môžete najmä v línii PURDERM, konkrétne v normalizačnom kréme, intenzívnom géle či produktu roll on.

Okrem toho, alantoín je účinným prostriedkom proti poteniu. Nachádza sa v Deosenzitive Roll on. Koncentrácia látok prírodného pôvodu spolu s alantoínom pomáhajú zabraňovať tvorbe zápachu na citlivej pokožke. Je vhodný aj pre depilovanú pokožku či pokožku s atopickým ekzémom. Taktiež pomáha regulovať tvorbu kožného mazu, zbavuje pokožku odumretých kožných buniek a viaže voľné radikály (antioxidačné), čo je pre citlivú pokožku podpazušia dôležité.

DADO_SENS_PURDERM_INTENSIVGEL_EFFEKTCREME_Internet_7402
Alantoín je jednou z najobľúbenejších zložiek produktov na liečbu aknóznej pleti.
Odporúčané produkty
Súvisiace články