DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Citlivá pokožka potrebuje bezpečnú ochranu pred slnkom

Citlivá pokožka potrebuje bezpečnú ochranu pred slnkom

PRODUKTOVÝ SVET
19. júla 2023

Správna starostlivosť o citlivú pokožku je nesmierne dôležitá nielen pre krásu našej pleti, ale hlavne pre jej zdravie. Ľudia s citlivou a veľmi senzitívnou pokožkou sú pri výbere opaľovacieho krému obzvlášť opatrní. V článku vám predstavíme dermatologické slnečné produkty, pri ktorých sa nemusíte obávať nežiadúcich účinkov.

Citlivá pokožka potrebuje bezpečnú ochranu pred slnkom
dermo_ochrana
Ľudia s citlivou pokožkou by mali byť pri výbere opaľovacích prípravkov obzvlášť pozorní.

Aj citlivá pokožka si môže užívať slnko, stačí vedieť, ako sa správne chrániť. Niektorí ľudia s veľmi citlivou pokožkou nedôverujú opaľovacím krémom, často mávajú výsyp, či alergiu, zvyčajne však ide práve o reakciu citlivej kože na zloženie produktu. Ako sa im vyhnúť?

Reaguje citlivá pokožka podráždením na slnko alebo na zloženie produktu?

Dermatologicka_SUN_ochrana_1_
Nesprávne zvolený opaľovací krém môže rapídne narušiť jej kožnú bariéru.

Hlavným spúšťačom slnečnej alergie sú UVA lúče. ALE. Nie každé podráždenie je automaticky alergiou na slnko. Častým vinníkom podráždenia pokožky sú práve zložky v opaľovacích krémoch. Množstvo problémov s citlivou kožou súvisí s nesprávne zvoleným opaľovacím krémom. Taktiež mnohé chemikálie v opaľovacích krémoch nespôsobujú nežiadúce reakcie, až kým nie sú vystavené UV žiareniu. To vedie i ku klamlivej domnienke, že podráždenie vzniklo zo slnka. Konvenčné opaľovacie krémy môže vaša pokožka dobre znášať kým ju nevystavíte slnku, no akonáhle sú vystavené UV žiareniu, dochádza k chemickým reakciám, ktoré spôsobujú nepríjemné podráždenie na koži.

To, že slnko potenciálne zvyšuje riziko vzniku rakoviny kože, všetci dobre vieme. Ale o tom, že niektoré opaľovacie krémy rapídne môžu ohroziť ochrannú bariéru a zdravie našej pokožky, je informácií menej. Ohrozená je obzvlášť citlivá pokožka.

Od týchto prísad chráňte vašu pokožku

Hľadajte neparfumované a hypoalergénne receptúry. Vône sú bežné alergény, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky. Vyberajte si prírodné opaľovacie krémy, ktoré sú označené ako bez syntetickej parfumácie a dermatologicky testované, aby ste minimalizovali riziko nežiaducich reakcií. V prípade detí je kvalita a zloženie veľmi potrebná. V spojení UV žiarenia, najmä UV-A môžu vonné látky, farbivá alebo konzervačné látky viesť k podráždeniu i mierne citlivej pokožky.

VEDELI STE, ŽE?

Ľudia s citlivou pokožkou sú po chemickom peelingu či ošetrení laserom obzvlášť náchylní na poškodenie ich kože slnkom. Slnečná ochrana je v týchto prípadoch nevyhnutná.

Hydratačné a podporné zložky

Je možné, aby opaľovací krém chránil pred slnkom a zároveň napĺňal pokožku regeneračnými a hydratačnými zložkami? Áno! Jednou z kľúčových vecí je udržiavať citlivú pokožku počas slnečných dní vyživenú. V opaľovacom kréme pre citlivú pokožku by nemali chýbať zložky ako aloe vera, alantoín, pantenol či vitamín E. Podporné zložky majú čestné miesto v každom produkte slnečnej starostlivosti DADO SENS. Okrem hydratácie pomáhajú pokožku upokojovať a regenerovať.

Dermatologicka_SUN_ochrana_2__1
Slnku vystavená koža potrebuje výživné látky na jej regeneráciu a hydratáciu.

Stavte na dermatologické SUN produkty

Dermatologicka_SUN_ochrana_3_
Dermatologicky potvrdenú ochranu nájdete vo všetkých produktoch DADO SENS.

Všetky prípravky DADO SENS sú vhodné na citlivú pokožku tváre i tela. Sú na prírodnej báze bez syntetických vôní, farbív, konzervačných látok, silikónov a škodlivých UV filtrov! Naopak, obsahujú iba bezpečné UV filtre s množstvom podporných zložiek.

Ektoínový komplex spolu s alantoínom či jojobovým olejom v opaľovacom kréme SPF 30 s vysokou slnečnou ochranou, vašu pokožku ochránia nielen pred UV žiarením, ale udržia ju hydratovanú a vyživenú.

Opaľovacia tyčinka SPF 50 poskytuje dermatologickú ochranu pred UVA a UVB žiarením. Vhodná pre najviac vystavované časti pokožky – lícne kosti, nos, čelo, ramená a uši.

Odporúčané produkty
Súvisiace články