Starostlivosť o citlivé očné okolie. Toto ste určite nevedeli.

Starostlivosť o citlivé očné okolie. Toto ste určite nevedeli.

ZDRAVÁ POKOŽKA
27. decembra 2022

Starostlivosť o citlivé očné okolie vyžaduje zvýšenú pozornosť. Ukážeme vám nové a efektívne spôsoby, ako udržať vaše viečka zdravé a mladistvé. Zabudnite na vrásky či a začnite využívať tieto tipy pre starostlivosť o oči. Urobte prvý krok už dnes!

Starostlivosť o citlivé očné okolie
ocne-okolie-header_1_
Urobte z očného okolia prioritu a investujte do očných krémov až po očné obklady.

Okolie očí je kvôli mimike najviac zaťažovaná časť tváre. Neobsahuje žiadne mazové žľazy, a preto je pokožka okolo očí obzvlášť tenká a jemná, je 5-krát tenšia ako zvyšok pokožky tváre. Mimika a 15 žmurkaní za minútu v priebehu dňa, len ťažko dovolia očnému okoliu oddychovať. V dôsledku toho má pokožka okolo očí tendenciu byť suchá a predčasne starnúť takmer „od prírody“. To sa prejavuje linkami, vráskami, tmavými kruhmi pod očami či opuchmi, a v prípade citlivej pleti aj začervenaním či svrbením.

Ako vybrať dobrý očný krém pre citlivé oči ? Podľa čoho sa riadiť ?

Základné pravidlo znie: V okolí očí sú dôležité jemné zložky, ktoré pokožku spevňujú a hydratujú. Ale pozor! V závislosti od celkovej citlivosti pleti má špeciálne potreby aj oblasť okolo očí. Povieme vám, na čo by ste si mali dať pozor pri výbere očného krému pre individuálne potreby vašej pleti.

Starostlivosť o očné okolie pri citlivej pokožke a suchej pokožke

Ak partie očného okolia v prípade suchej, citlivej pokožky alebo aj neurodermatitídy nie sú správne ošetrované, poveternostné vplyvy môžu spôsobiť začervenanie, podráždenie, drsnosť, opuchy a tmavé kruhy pod očami. Vzhľadom na to, že pokožka v oblasti očí je veľmi tenká, potrebuje jemné a ochranné zložky, ktoré sú určené najmä pre jemnú, citlivú pokožku.

Odporúčame hydratačný, upokojujúci očný krém, ktorý je vhodný aj pri atopickom ekzéme, neurodermatitíde alebo psoriáze. EXTRODERM OČNÝ KRÉM vyživuje a upokojuje citlivú pokožku okolo očí. Prirodzenú odolnosť pokožky v okolí očí posilňuje pantenolom, olejom inca omega a extraktom z ruže z Jericha.

DADO_SENS_-_EXTRODERM_EYE_CREAM_Internet_6852_2_
Očný krém pre citlivú pokožku pomáha predchádzať podráždeniam a vráskam.

Očný krém podporuje schopnosť zadržiavať vlhkosť a dokáže zmierniť svrbenie pokožky.

Starostlivosť o očné okolie pri citlivej, zrelej pleti

DADO_SENS_-_REGENERATION_E_EYE_CREAM_Internet_7101
Očné krémy pre citlivú, no zrelú pokožku obsahujú jemné anti-aging ingrediencie ako je napríklad Ektoín.

Známky starnutia sú obzvlášť viditeľné v citlivej oblasti okolo očí. Už aj tak dosť voľné spojivové tkanivo na dolnom viečku sa vekom ešte viac oslabuje. Navyše, čím ste starší, tým viac žmurkáte. Pre starostlivosť o pokožku, ktorá potrebuje regeneráciu sa preto odporúča hydratačný, upokojujúci očný krém s ďalšími aktívnymi zložkami proti starnutiu.

OČNÝ KRÉM REGENERATIONE E poskytuje intenzívnu, upokojujúcu vlhkosť. Redukuje vrásky, tmavé kruhy a opuchy. Okrem esculínu z pagaštanu konského a antioxidačných vitamínov, zabezpečuje Ectoin anti-aging komplex aj to, že známky starnutia v okolí očí sú zredukované.

Starostlivosť o očné okolie pri citlivej pokožke náchylnej na alergie

Jemné očné okolie môže byť postihnuté aj u citlivej pokožky náchylnej na alergie a býva drsné a červené. Pokožka okolo očí môže reagovať podráždene aj v prípade periorálnej dermatitídy alebo rosacey, a preto si vyžaduje čo najjemnejšiu, ľahkú starostlivosť.

Ideálne je upokojujúce PROBALANCE OČNÉ FLUID na citlivú pokožku, ktoré dokáže znižovať nadmerné prekrvenie a eliminovať tmavé kruhy a opuchy pod očami. Bolo špeciálne vyvinuté pre alergikov a možno ho aplikovať pomocou praktického, mierne chladiaceho aplikátora. Stará sa a upokojuje citlivé očné okolie.

Dizajn_bez_n_zvu_54_
Očný krém pre citlivé oči náchylné na alergie obsahuje tie najjemnejšie hypoalergénne ingrediencie.

Obsahuje organické aktívne zložky ako bio kofeín a olej z makadamových orechov, ktoré chránia pokožku a robia ju opäť vláčnou.

TIP

Pokiaľ je pokožka okolo očí veľmi suchá, môžete svoj očný krém použiť aj ako masku. Jednoducho naneste trochu viac produktu ako zvyčajne, potom zatvorte oči a nechajte krém niekoľko minút pôsobiť. Akékoľvek zvyšky krému, ktoré môžu byť ešte na povrchu, môžete jemne vmasírovať končekmi prstov alebo ich opatrne zotrieť.

Odporúčané produkty
Súvisiace články