DORUČENIE A DARČEK ZADARMO KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE NAD 59€

Čo je kožná bariéra? Je tá vaša zdravá?

Čo je kožná bariéra? Je tá vaša zdravá?

ZDRAVÁ POKOŽKA
28. septembra 2023

Čo je kožná bariéra a prečo je dôležitá pre vašu pokožku a celkové zdravie? Možno ste si ešte nikdy nepoložili túto otázku, ale správna starostlivosť o vašu kožnú bariéru môže mať obrovský vplyv na zdravie a vzhľad vašej pleti. V tomto článku sa dočítate, ako môžeme udržať vašu kožnú bariéru v kondícii a ako pracovať s jej poškodením.

Čo je kožná bariéra? Je tá vaša zdravá?
Poškodenie kožnej bariéry značne prispieva k zvýšenej citlivosti pleti.
Poškodenie kožnej bariéry značne prispieva k zvýšenej citlivosti pleti.

Čo je kožná bariéra?

skin-barrier_
Svrbenie, začervenanie, suchosť, lámavosť pokožky, popraskaná koža a rôzne typy vyrážok signalizujú, že vaša kožná bariéra je poškodená.

Kožná bariéra, známa aj ako hydrolipidový plášť, predstavuje ochrannú vrstvu vašej pokožky, ktorá zabraňuje vonkajším škodlivým vplyvom, ako sú mikroorganizmy, alergény či toxíny. Je to takzvaná prvá línia obrany pred vonkajším svetom.

Existuje niekoľko príznakov, ktoré by mohli naznačovať, že vaša kožná bariéra môže byť poškodená. Častými príznakmi sú svrbenie, začervenanie, suchosť, lámavosť pokožky, popraskaná koža a rôzne typy vyrážok.

Dôležitosť kožnej bariéry

Kožná bariéra má niekoľko kľúčových úloh. Ako sme už spomínali, chráni vašu pokožku pred vonkajšími vplyvmi, vrátane mikroorganizmov, alergénov, toxínov a nebezpečného UV žiarenia zo slnka. Táto bariéra udržuje tieto faktory na povrchu pokožky a bráni im v prenikaní do tela. Okrem toho:

1. Udržuje aj optimálnu hladinu hydratácie v pokožke, čím zabraňuje jej vysušeniu a rôznym kožným problémom.

2. Silná kožná bariéra pomáha v prevencii zápalových reakcií. Keď je bariéra oslabená, môžu sa vytvoriť zápaly, ktoré spôsobujú opuch, začervenanie a bolesť. To môže viesť k zvýšenej citlivosti pokožky.

kozna_bariera_dado_sens
Všeobecne platí, že osoby s oslabenou bariérou môžu byť náchylné na kožné infekcie a problémy, ktoré súvisia s citlivosťou.

Pravdepodobne mám poškodenú kožnú bariéru – moja pokožka je citlivejšia než obvykle. Čo robiť pre zlepšenie jej stavu?

1. Vyhnite sa agresívnym produktom
Prvým krokom k obnove kožnej bariéry je vyhýbanie sa agresívnym čistiacim prostriedkom, mydlám a produktom obsahujúce škodlivé látky, ako sú silikóny, ropné deriváty a najmä syntetické vône, ktoré sú vo väčšine hlavnou príčinou podráždenia pokožky. Tieto látky môžu poškodiť kožnú bariéru. Namiesto toho zvoľte jemné a šetrné čistidlá, ktoré nevysušujú pokožku.

VEDELI STE, ŽE?

Kozmetika DADO SENS nepoužíva v žiadnom zo svojich produktov škodlivé agresívne látky, ako sú silikóny, ropné deriváty, zlúčeniny PEG či syntetické vône.

2. Hydratujte
Dôkladná hydratácia je kľúčová pre obnovu kožnej bariéry. Dodržiavajte dôslednú hydratáciu, pretože poškodená kožná bariéra je náchylná na stratu vlhkosti. Nezaťažujte pokožku príliš veľkým množstvom produktov a vyhnite sa agresívnym peelingom, ktoré by mohli situáciu zhoršiť.

3. Vyhnite sa príliš častému umývaniu
Nadmerné umývanie môže odstrániť prirodzené oleje z pokožky a oslabiť kožnú bariéru. Umývajte pleť iba podľa potreby, a to šetrným spôsobom.

4. Používajte vhodné make-upy
Ak používate make-up, zvoľte produkty, ktoré sú vhodné pre citlivú pokožku a neobsahujú agresívne zložky. Pred spaním dôkladne odstráňte make-up a starostlivo očistite pokožku.

TIP

Hypersenzitívny make up od certifikovanej prírodnej dermokozmetiky DADO SENS je určený pre citlivú až precitlivenú pokožku, má ošetrujúce až protizápalové účinky a zároveň posilňuje kožnú bariéru pleti.

Prírodná dermokozmetika pre citlivú pleť, ktorá zlepší stav poškodenej kožnej bariéry

Línia PROBALANCE poskytuje ochranu a upokojuje citlivú pokožku náchylnú na alergie. Obsahuje koreň sladkého drievka, ktorý zmierňuje podráždenie. Pokožka s poškodenou kožnou bariérou potrebuje silné upokojujúce zložky a to je to, čo v línii PROBALANCE môžete nájsť.

probalance-linia
Línia PROBALANCE zabezpečuje, aby pleť vplyvom škodlivých faktorov z okolitého prostredia ihneď nereagovala prehnaným začervenaním, pálením či svrbením.

Kozmetika pre zrelú citlivú pleť, ktorá lieči kožnú bariéru a zároveň vyhladzuje vrásky

Máte citlivú pleť a zároveň chcete dopomôcť pleti k vyššej elasticite a strate vrások? Je to možné. Línia REGENERATION E obsahuje vzácnu zložku – ektoín, ktorý nielenže zbavuje citlivosti, ale zbavuje pleť i vrások. Ektoín svojimi vlastnosťami zvyšuje imunitu pleti, regeneruje, upokojuje, urýchľuje hojenie akné a znižuje začervenanie.

regE-linia
Ektoín vďaka silným hydratačným, regeneračným a ochranným účinkom dokáže spomaliť starnutie a redukovať výskyt už existujúcich vrások.

Starostlivosť o vašu kožnú bariéru nie je len o kráse, ale aj o zdraví. Uistite sa, že je vždy v optimálnej kondícii a ochraňuje vás pred vonkajšími faktormi, aby ste mohli žiť zdravo a pohodlne so svojou pokožkou.

Odporúčané produkty
Súvisiace články